ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı şimdiden aktif operasyonlara geçti: Huawei, ABD Ticaret Bakanlığı’nın “kara listesinde”. Bu nedenle, Google, Intel, Broadcom ve diğer kilit ortaklar şirketle işbirliği yapmayı reddetti .

Bir şirketin Google ile işbirliğini bırakması ne anlama geliyor?

Herkes, dünyanın en popüler mobil işletim sistemi olan Android’in Google’a ait olduğunu biliyor. Google ile Huawei arasındaki işbirliğinin sona ermesi, telefonunuzun çalışmayı durduracağı anlamına gelmez, ancak cihazınız gelecekteki işletim sistemi güncellemelerini almayacaktır.

Bugün satışa sunulan tüm akıllı telefonlarda, Google hizmetleri (Haritalar, Oynat, YouTube ve diğerleri) çalışmaya devam edecek. Ancak bu yalnızca piyasaya sürülen telefonlar için geçerlidir ve gelecekteki yeni modellerde, hizmetlerin kullanılamaması öngörülüyor. Belki de ayrı olarak kurulabilirler, ancak bu doğru değildir. Bu nedenle, elinizde bir Huawei cihazı varsa, acilen çalıştırmaya ve satmaya gerek yoktur.

Peki, Huawei yerine Honor Kullansam?

Maalesef yaptırımlar, Honor dahil tüm Huawei birimlerine uygulanmaktadır. Bu nedenle, bir kez daha, şu anda, akıllı telefonların performansı zarar görmeyecek, ancak gelecekteki sorunlar göz ardı edilmedi. Örneğin, sistemde yeni bir tehdit varsa, bir güvenlik güncellemesi almayacaksınız.

Huwei telefon tar bundan sonra ne yapmalı?

Yeni bir Huawei akıllı telefon aldıysanız, sadece kullanın. Bir Android güncellemesi olmasa bile, en az 4-5 yıl boyunca uygulama performansında sorun yaşamazsınız.

Ancak Huawei telefonlarının yeni modellerini satın almak (hala duyuru için hazırlanıyorlar) kesinlikle en iyi çözüm değil. Akıllı telefonlar kesinlikle ikincil pazardaki popülerliğini kaybedecek ve onları gelecekte satmayı planlamıyorsanız satın alabilirsiniz.

Öte yandan, şirketin kendi işletim sistemi KirinOS olan “B planı” hazırladığını unutmayın . Huawei, popüler işletim sistemini geliştirmeyi başarabilen şirkettir. Ve değerli bir alternatif sunmayı başarırlarsa, bu diğer Çinli markaların Android’den reddedilmesini sağlayabilir.

Her durumda, Huawei’den rekabetçi bir aksiyon bekliyoruz. Her zaman bir “savaş” den taviz verebilir ya da başlayabilir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz