Son zamanlarda Android dışında farklı sistemler arayışı içerisinde olan Huawei, Salfish sisteminden alıntı olan Aurora’yı ele almaya başladı.

ABD‘nin yaptırımları sonrası Google, Huawei‘ye karşı Android desteğini keseceğini söylemişti. Huawei gibi büyük ve gündemde olan firma ise telefon üretimini elbette durdurmaya niyeti yok. Kendine özel işletim sistemi geliştirecek olan şirketin alternatifleri ise çok fazla.

Huawei akıllı adım atmak istiyor!

Huawei, kendi işletim sistemini baştan oluşturmakla zaman kaybetmek istemiyor. Şirket ise kendine yarar ciddi ve işe yarar bir işletim sistemini alıp, editlemek ve geliştirmek istiyor. Rus haberlerine göre Aurora OS Huawei için çok yakın bir sistem oluyor. Son gelen haberlere göre şirketin Aurora OS için analizleri başlamış bile.

Aurora OS ise Rus konumlu bir işletim sistemi ve açık kaynak kodlu olmasıyla herkes tarafından çok fazla beğeni ve güven kazanmış durumda. Gelen haberlere baktığımızda ise Huawei bu işletim sistemini test etmeye çokta başlamış. Çünkü Android dışında bir işletim sistemine geçiş çok sıkıntılı bir durum ve uygulama geliştiricileri gibi birçok desteğin olması şart.

Büyük ihtimal Google geri adım atsa bile, Huawei aynı duruma düşmemek için işletim sistemi üzerinde ciddi çalışmalar yapacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz