Huawei’nin Google ile arası bozulduğu sırada haberleri gelen işletim sisteminin ilk görüntüleri kısa bir süre önce ortaya çıktı.

Google ve Huawei kararı ile teknoloji gündemi bir başka hale büründü. Google, Huawei sorunları için yeni adım daha geldi. Huawei’nin işletim sistemi görüldü. Huawei’nin Google’a karşı b planı olarak bilinen sistem görüntüleri karşımızda.

Huawei’nin işletim sisteminin ilk görüntüsü!

Huawei ARK OS adında bilinen işletim sisteminin ilk fotoğrafı çıktı. Çin konumlu olan Huawei’nin uzun zamandır çalışmalarını yürütmüş olduğu işletim sistemi için patent aldığını belirtelim.

Bu başvuruda Huawei ARK OS veya ARK yada ARK OS olarak bir isim görülüyor. Açıklamalara göre 2020 yılında bu işletim sisteminin tamamlanacağı belirtildi. Şuan için adı kesinleşmeyen olan sistemin hem mobil hemde masaüstü ortamlara uygun olarak geleceği belirtildi. Ayrıca ABD yapılan bu yasağın tam 90 gün kadar ertelenmesi için karar verdi. Tabii ki bu karar Huawei için bir nefes almak daha olabilir.

90 gün sonra ne olacak?

Google yasağı kalkmazsa ne olacak? Ülkemizde ortalama 4 milyon Huawei kullanıcısı bulunuyor. Durum gerçekleşirse bu kişiler yeni Android güncellemelerini alamayacak.

Kullanıcılar sadece yamaları Android Open Source Project yada Açık kaynak olarak alabilir. Ayrıca Google Fotoğraflar, Youtube ve Google Harita Duo uygulamaları kullanılmayacak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz