ABD ve Huawei arasında sorun çözüme kavuşmuyor ve ABD yasakları ile direnmeye çalışan Huawei markası işlemci darbesi yedi. ABD tarafından uygulanan yasakların gittikçe artmasından sonra TSMC’nin Huawei işlemcilerini üretmesinin önü kesildi. Huawei tarafından Kirin işlemcileri üretimi için başka şirketler ile görüşme sağlanırken aynı zamanda Qualcomm ve MediaTek seçenekleri de değerlendirilmeye başlandı.

TSMC tarafından Huawei cihazlar için son teslimat gerçekleşecek. TSMC artık Huawei ile anlaşmayı bitirdiğini ve sipariş almayacağını duyurdu. 15 Mayıs’tan beri yeni siparişler alınıyordu fakat daha önceden verilen işlemci siparileri teslim edilebilirdi. 14 Eylül son teslimat tarihi olması planlanıyor. Kısacası ABD, Huawei fazlasıyla zora soktu ve zor durumda bırakmaya devan edecek gibi görünüyor.

Huawei cihazların büyük bir bölümünde kendi işlemcileri kullanılıyor. Bu süreçten sonra ne yapılacağı konusunda da bir bilgi bulunmamaktadır. TSMC’nin bu durumdan memnun kalmayacağı bilgiler arasında yer alıyor. Çünkü 2019 yılında gerçekleşen satışın %23′ ü Huawei markasına ait. TSMC önemli bir düşüş yaşayacaktır. Sizin bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir? Yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz