Huawei Mate 20 Pro Kamera Özellikleri

Kameraların ve lenslerin kalitesini değerlendirmek için kullanılan DxOMark laboratuvarı, Huawei Mate 20 Pro‘nun fotoğraf ve video özellikleri hakkında bir test raporu verdi. Akıllı telefon 109 puan kazandı ve derecelendirmenin ilk satırını kaplayan Huawei P20 Pro ile aynı.

Akıllı telefon üç sensörden oluşan bir sistem kullanıyor: f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 40 megapiksel, 20 megapiksel geniş açı (f /, 2.2) ve f / 2.4 açıklığa sahip 8 megapiksel kamera. Faz ve lazer otomatik odaklama ve iki tonlu flaş için destek var.

DxOMark uzmanları, mükemmel vurgular ve gölge ayrıntılarıyla fotoğraflar oluştururken iyi bir pozlama ve geniş bir dinamik aralık olarak değerlendirdi. İşaretli hızlı ve kararlı otomatik odaklama ve yakınlaştırma yetenekleri.

Ancak akıllı telefon, küçük yapıları biraz doğal olmayan bir şekilde çiziyor ve portre modunda, ayrıntıdan yoksun olabiliyor. Flaş kullanırken otomatik odaklama düzgün çalışmayabilir.

Video kaydı açısından uzmanlar, aydınlatmadaki değişikliklere hızla cevap veren tam beyaz dengesi ve renk yorumunu, düşük gürültü seviyesini ve pozlama sistemini beğendiler. Aynı zamanda, özellikle düşük ışıkta yürürken video sabitleme başarısız oldu.

Fotoğraf fırsatları için DxOMark 114 puan, video 97 toplamda ise 109 puan aldı. Şimdi, laboratuvar tarafından derlenen puanlar şöyle gözüküyor:

* Huawei Mate 20 Pro – 109 puan
* Huawei P20 Pro – 109 puan
* iPhone XS Max – 105 puan
* HTC U12 + – 103 puan
* Samsung Galaxy Note 9 – 103 puan

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz