Çinli teknoloji devi Huawei, Eylül ayının sonunda EMUI 10 Beta sürümlerinin cihazların geleceği tarihlere ait liste yayınlamıştı. Listede o günden beri sürekli güncelleme yaşıyor ve en sonunda Huawei P30 ve Mate 20 için final sürüm tarihleri belli oldu. Tarihleri sizlerle paylaşmadan önce EMUI 10 kullanıcı arayüzünün Android 10 üzerine inşa edildiğini belirtelim. Kısacası EMUI 10 güncellemesi, Android 10 güncellemesi anlamını taşıyor.

Huawei P30 ve Mate 20 için EMUI 10 güncelleme tarihi Huawei P30 ve P30 modelleri Kasım ayının ortasında güncellemeyi alacak. Yani 1 hafta sonra güncellemeleri almış olacak. Kasım ayının ikinci yarısında ise Mate 20 serisi, Honor 20 serisi ve Magic 2 güncellemeyi alacak. Bu durum sayesinde Huawei Kasım ayı bitmeden amiral gemlerini Android 10 sürümüne yükseltmiş olacak.

Huawei P20, P20 Pro ve Mate RS Porsche Design bu sene ikinci yarıda Public Beta programı duyurulacak. Public ifadesinden de anladığınız gibi test programına herkes katılabilir. Güncellemenin yayınlanmasının ardından cihazların ülkemize gelmesi de birkaç hafta sürebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz