Huawei Mate 30 Pro ülkemizde satışa çıkıyor. Peki Huawei Mate 30 Pro özellikleri ve fiyatı nedir? İşte sizler için detaylı telefon açıklamamız.

  • Dünyanın ilk çift ana kamera ünvanına sahip

Huawei Mate 30 Pro dünyanın ilk çift ana kamera sistemine sahip desek yeridir. RGGB sensörü ile gelen ve özel çift 40 MP ultra geniş Sinema Kamerası ile 40 MP RYYB süper algılama kamerası ile destekli dörtlü kameraya yer verilmiş. Buna ek olarak 8 MP telefoto ve 3D derinlik algılayıcısına sahip. Kamera konusunda gerçekten çok ama çok başarılı.

  • Toplamda altı kameraya sahip

Yanlış duymadınız. Tam olarak arkada dört kamera ve ön kısımda 2 kamera var. Arka kısmı yukarıda açıkladık. Ama ön kısımda ise 32 MP kamera ve 3D derinlik kamerası bulunuyor. Süper değil mi?

  • 7680fps’de ultra yavaş çekim yapabiliyor!

7680 fps’de yavaş çekim videosu ne demek? Bu telefonda tabancadan çıkan mermiyi görüntüleyebilirsiniz. Sinema kamerası görevi görebiliyor. İnanılmaz gibi ama gerçek.

  • Yapay Zeka akıllı elle kontrol (AI Gesture Control)

Huawei Mate 30 Pro modelin hareket sensörü ekrana dokunmadan sizle cihazı bir uvzunuzmuş gibi kullanmanızı sağlıyor. Örnek verecek olursak elinizi ekranın önünde tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Buna ek olarak parmağınızı yukarı ve aşağı hareket ettirerek sayfayı kaydıra biliyorsunuz.

  • Yapay Zeka Otomatik Döndürme (AI Auto Rotate)

Cihazın ön kısmında 3D sensörler sizin hangi tarafa baktığınızı algılıyor ve ekranın dönmesini engelleme görevi görüyor. Oldukça ilginç ama her şey düşünülmüş durumda. Kanepedeyken uzandığınızı algılayıp ekranı çevirebiliyor.

  •  AI Private View

Telefonlarınızda yer alan bildirimleri başkasının görmesini istemiyorsanız. Sadece siz baktığınızda bildirimleri gösteriyor. Uygulama kilidi sizi algılayarak gösteriyor. Her şey ama her şey düşünülmüş.

  • Çılgın hızlarda kablosuz şarj

Ooo unutmadık evet. 4500mAh bataryası var ama 27W kablosuz şarj cihazı bulunuyor. Böylelikle hem hızlı hemde uzun süreli şarj durumu kesin oluyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz