Akıllı telefon adını verdiğimiz ürünler artık yaşamımızın baş köşesindeler. Her ne kadar cebimizde duran ve eski modellerine göre artan inç değerleri çoğalsa bile küçükmüş gibi görünen cihazlar talep ettiklerimizi karşılaşamakla görevli. İlk yıllarında icat edilen telefonu baz aldığımız zaman basit bir iletişim aracını andırırken şimdilerde bilişimin tüm nimetlerini bir araya getiren anormal yapıya büründü. Saya saya bitirilemeyecek hizmetleri kendisini elbette pazarlama, satış konusunda da zirveye çıkardı. Bulunduğumuz dönem içerisinde satış sayısı ve etiket fiyatı bakımından çıkışa geçmekte ve durdurulamamakta. Zira şirketler her daim daha iyisini getirmek gibi bir vizyonu edindiklerinden dolayı raflarda yer bulan ürünler, seleflerinin önüne geçebiliyor. Aksi durumun gerçekleştiğini düşünürsek satışlar yaşanmaz ve herkes elindekilerle mutlu olabilir. Ancak tüketim arzusunu arttırmak özelliklerin ve pazarlamanın da artışı ile gerçekleşiyor. Bu nedenle ilgi çekecek aktiviteler, detaylar ekleniyor. Kimileri performansa yoğunlaşırken kimileri de görsel, müzik alanındaki başarıdan dem vuruyor. Örneğin 2016 yılının sonlarına, 2017’nin başlarına tekabül eden günlerde teknoloji marketlerde yerini alan Huawei Mate 9 telefonunun ses kalitesi kullanıcılarının dilinde.

5.9 inçlik bir ekran boyutunda piyasaya sürülen akıllı telefon 4000 mAh bataryaya sahip. Sevilecek ve tercih nedeni olabilecek yine pek çok detaya sahipken özellikle müzik dinlerken ve görüşme yaparken gelen ses kalitesi belli bir seviyenin üstünde. Ancak buna rağmen kullanıcılar kaliteyi üst çıtalara çekmek istiyorlar. Geri dönüşlerinde yoğunlukla pozitif yorumlar gördüğümüz Mate 9 için ses kalitesi nasıl arttırlır yönünde sorular da çıktığından itibaren artmıştı. Sadece Huawei’nin bu akıllı telefonu için değil diğer imalatçıların da ürettikleri, satışa sundukları ürünlerde genel bir ses kalitesinde yükselme bekleniyor. Dahili yapısında standartları aşmalarına rağmen çok yüksek seviyelere ulaşmak isteyenler için de elbette farklı yollar mevcut.

Huawei Mate 9’un Ses Kalitesini Arttırmak

Basit modellerde olduğu gibi nihayetinde akıllı telefonlara uygun arka yollar mevcut. Üçüncü kişilerden alacağınız yöntem ve ekstra ürünler sayesinde cihazınızdaki hareket alanını genişletebiliyor, yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz ya da size özel işlemler gerçekleştirmek istediğinizde 3. parti uygulamaları da yükleyebiliyorsunuz. Android işletim sisteminni yapısı gereği rakiplerine nazaran geniş pörtföyüde izin verilen bu yazılımlardan faydalanmamak olmaz. Ne arayacağınızı, nasıl arayacağınızı biliyorsanız uzun dönemlerde boyunca ses kalitesi, performans düzeyi, grafik, kamera konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Peki yazımızın ana konusu Huawei Mate 9 için ses kalitesi yükseltme, arttırma çözümleri nelerdir?

Adımlar şeklinde anlatacağımız yöntem içerisinde cihaza dışarıdan bir mod eklemeniz lazım, adı Viper4Android. Başarısı ve popüleritesi oldukça yüksek yazılımüst düzey bazı Android telefonlara da yüklenmekte. Aklınıza gelebilecek ucuz yolu ekolayzırlara nazaran derinliği daha fazla. Viper4Android‘i yüklemenin root erişimine ihtiyaç duyduğundan kısmen de olsa riskli ve sorumluluğun sizde olduğunu belirtelim.

Ses Kalitesi Yükseltme

1. Hazırlık aşamasında cihazınızda root erişimi sağlanmalı ve TWRP recovery kurulumu gereklidir. BusyBox‘ın da kurulu olmalıdır. Ayrıca yedeklemelerinizi yaparak olası bir ters durumda verilerinizi kaybetmenizin önüne geçebilirsiniz.

2. Aşağıda bağlantılarını verdiğimiz dosyaları indirin.

SELinuxToggler APK: https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=19837#downloads

ViPER4Android_2.5.0.5_MATE9.zip: https://drive.google.com/uc?export=download&id=0By-NOo-lCyxBWXFqTkkxaHVUZDQ

3. Viper4Android kurulumunu gerçekleştirmek için önce Google Play Store‘a erişerek BusyBox’ı indirin. Kurulum gerçekleştikten sonra yazılıı çalıştırın ve /system/xbin/ ile /system/bin/ dizinleri içerisine kurulum yapın.

[appbox googleplay stericson.busybox]

4. İndirdiğiniz SELinuxToggler APK yükleyinz. Çalıştırınca talep edilen izinleri sağlayın ve SELinux modunu Permissive‘e göre ayarlayın.

selinux

5. Yine indirdiğiniz ViPER4Android 2.5.0.5.zip dosyasını kurun ve akıllı telefonunuza transfer edin.

6. Cihazı kapatıp ses arttırma ve güç kombinasyon düğmelerine basıp Huawei Mate 9’u recovery modunda çalıştırmayı deneyin.

7. Install seçeneğine tıklayıp ViPER4Android 2.5.0.5.zip’i seçin. Flash işlemi için kaydırma hareketini yapın.

8. Ana menüye dönerek yeniden başlatın. Açılınca Viper4Android düzenleme kısmından ayarları istediğiniz gibi düzenleyin. Üstün ses kalitesi hizmetinden de üst seviyede faydalanın.

ses-kalitesi-viper4android

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz