Huawei Nexus
Huawei Nexus

Birkaç ay önce Huawei firmasının bu yıl bir Nexus akıllı telefon üretebileceğine dair söylentiler çıkmıştı. Şimdi bu söylentilerin gerçek olduğu ortaya çıktı.

Huawei firması Nexus akıllı telefon için kolları sıvamış durumda. Fakat görünüşe bakılırsa Huawei, Nexus için çalışan tek firma değil. LG’nin de yakın zamanda yeni bir Nexus akıllı telefonla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Huawei hakkındaki söylentiler, Çin’den gelen bir raporla doğrulandı. Bir analist yeni Huawei Nexus akıllı telefonun bazı özelliklerini bildiğini iddia ediyor. Bu iddiaya göre yeni Huawei Nexus akıllı telefon 5.7-inç QHD (2,560×1,440) dokunmatik ekrana sahip olacak. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 810 SoC ile çalışacak.

Huawei Nexus akıllı telefonda hangi yonga setini kullanacağı konusunda tam kararını vermiş değildi. Son zamanlarda firma, kendi yonga setlerinden birini kullanmak ve Qualcomm Snapdragon’a yer vermek seçenekleri arasında kalmış durumdaydı. Şu an görünen tabloya göre Huawei seçimini Qualcomm’dan yana yapmış.

Huawei Nexus akıllı telefonun bu yılın ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Telefonun diğer özelliklerinin de birkaç aya kadar sızacağını tahmin edebiliriz. Eğer Huawei Nexus çıkarsa, Huawei firması Nexus telefon üreten ilk Çinli OEM olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz