Son zamanlarda satışa çıkan akıllı telefonlarla beraber Apple’ı geride bırakması beklenilen bir telefon üreticisi haline gelen Huawei’nin P30 ve P30 PRo modelinin yanı sıra artık kullanıcıların tüm dikkati Huawei P30 Lite modeline çevrilmiş durumda.

Huawei P30 serisi için model kodlarında ise, Elle, Marie, Claire, Vogue gibi tanınan isimler kulalnılıyordu. Huawei P30 Lite ile Marie Claire kod adı kullanılmıl ve Mar-LX1M model numarası karşımıza çıkmıştı. Huawei P30 Lite ise kısa süre önce yeniden sızdırılarak kendini göstermiş oldu. Peki Huawei P30 Lite özellikleri nedir?

Huawei P30 Lite özellikleri gün yüzüne çıktı!

İnternet ortamında sızdırılan verilerle beraber User Agent‘in desteğiyle, akıllı telefonda 1080 x 2312 piksel bir Full HD+ çözünürlüğünde bir ekran ortaya çıkıyor. Bu bakımdna 19.3:9 formatınde ekran çentiği yapısını sunduğunu tahmin edebiliyoruz. 6 inç boyutunda tahmin edilen bu ekranın ise Kirin 710 işlemcisinden güç alacağı ve Android Pie ile kutudan çıkacağı biliniyor. Telefonun arka kısmında ayrıca bir parmak izi okuyucusu yer alıyor. Bunla beraber akıllı telefonda üç arka kameranın yer alacağı da iddia ediliyor.

Arka kamerası bakımından 20MP ve 16+2 MP 2.ve 3. kameranın eşlik edecek olması büyük bir avantaj. Tüm bunların yanı sıra 3C’den alınmış olan bir sertifika ile beraber 18W şarj cihazı ile kutusundan çıkacak. Peki sizce bu akıllı telefon P30 Lite, XS MAX kadar ilgi görecek mi?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz