Huawei P40 ile P40 Pro bugün tanıtıldı. Peki fiyatı ve özellikleri belli olan telefondan hangisi iyi? Farkları neler? İşte sizler için temel bir kıyaslama haberi…

Tasarım ve ekran detayları!

Tek elle rahat kullanmak isterseniz eğer P40 modeli güzel seçenek. Ancak P40 Pro tek el kullanımında biraz daha büyük olduğu için sizi yorabilir. Pro sürümünün ekran boyutu 6.58 inç olurken P40 modelinde 6.1 inç ekran yer alıyor.

Kamera

İlk olarak P40 ve P40 Pro’da benzer kamera kurulumu olduğunu belirtelim. İki modelde de 32 MP çift ön kamera yer alıyor. Arka sensör kurulumu da aynı. Kısacası 50 megapiksel Huawei sensör, 40 megapiksel ultra geniş ve 12 megapiksel hibrit periskop/telefoto lens bulunuyor. P40 Pro’da ek olarak ToF sensörü yer alıyor. bu bakımdan arttırılmış gerçeklik ve portre çekimleri daha iyi oluyor.

Batarya (Pil) detayları!

P40 Pro’ya 4200 mAh batarya eklenirken P40’a 3800 mAh batarya eklenmiş. Bu bakımdan Pro sürümün günlük kullanımlarda daha fazla süre uyanık kalabileceğini belirtelim. Ancak iki telefonda ciddi anlamda pil konusunda iyi durumda.

Şarj detayları!

P40 Pro, 40W kablolu ile kablosuz hızlı şarj özelliği ile geliyor. Normal P40 ise 22W hızlı şarjı sadece destekliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz