Huawei, son beş yılda uzun bir yol kat etti. 2015 yılında % 5,5 pazar payıyla 104 milyonun üzerinde akıllı telefon göndermeyi başardı ve dünya genelinde 3’üncü sırayı aldı. Ardından, 2016 yılında, Huawei 2021 yılına kadar pazar payında 1 numaralı akıllı telefon üreticisi olmak iddialı bir hedef açıkladı . Strategy Analytics’in son raporu , Huawei’nin bu hedefi tutturabileceğini gösteriyor.

Kore Herald’ın son raporunda, bu yıl sonuna kadar% 17.7’lik bir pazar payı için Huawei’nin bu yıl 251 milyon akıllı telefon ile ikinci sırayı bitireceği tahmin ediliyor. Bu, Samsung’un tahmini 323 milyon birimle tahmini% 21,3’lük payının ardındaki pazar payındaki sadece 3,6 puan.

Buna karşılık, Huawei 2018’i% 14.4 pazarla bitirirken, Samsung, Huawei’den% 5.6 puan artarak% 20.3’lük bir sonuçla sona erdi. Samsung her yıl daha fazla cihaz satmaya devam etse de, Huawei Samsung’un önüne geçmek için daha fazla yakınlaşıyor.

Huawei, bu yıl ABD Hükümetinin Huawei yasağıyla bir darbe yedi, en son Huawei amiral gemisi olan Mate 30 Pro’nun lansmanı ile Çin’de Huawei’nin bu yıl büyümesi konusunda cesaret kırmadı . ABD yasağı yürürlükte kaldı ve Huawei, Mate 30 Pro’yu, özellikle Avrupa’daki Batı pazarlarındaki satışlarını ciddi şekilde engelleyen Google Hizmetlerini gönderemiyor.

Apple,% 13,6 pazar payı ile yıl sonuna kadar 193 milyon ünite teslim etmesi beklenen 3 numaralı noktada kalmaya devam ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz