Merhabalar, bu konumuzda Huawei Y9 format nasıl atılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce birkaç önemli ipucu verdikten sonra asıl konumuz olan Huawei Y9 sıfırlama işlemini anlatacağız.
Telefonlar olsun bilgisayarlar olsun genel olarak virüslerin bulaşması, donmalar, takılmalar, yavaşlamalar, ikinci el satışları veya teknik servis öncesi nedeniyle format atılarak sıfırlanmaktadır.

Telefonun içinde bilgileri, verileri silmeden önce telefonun mutlaka bir yedeğini alınız. Telefonun içinde bulunan notlar, rehber, video ve resimlerin yedeklenmesini önermekteyiz. Huawei Y9 formatlama işlemine başlamadan yedeğini aldınız ve telefonun şarjının %50 seviyesinin altında olmadığından emin olunuz. Şimdi aşağıda yöntemlerle telefonun nasıl sıfırlanacağına dair bilgimize geçeceğiz.

Huawei Y9 Nasıl Format Atılır?

Huawei Y9 silmek için iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk yöntem telefonun içinde bulunan menüleri kullanarak gerçekleştireceğiz.
Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu Sıfırla adımlarıyla cihazı ilk gün gibi eski haline geriye alabiliriz. Böylece telefonun içindeki menüleri kullanmak suretiyle cihazın içinde tüm bilgileri silerek eski fabrika ayarına geri alabilirsiniz.
Huawei Y9 fabrika ayarına geri almak için bir başka yöntemde telefonun donanım tuşlarını kullanarak cihazı sıfırlayacağız.

Huawei Y9 Nasıl Sıfırlanır?

Huawei Y9 hard reset atmak için telefonun üzerinde yer alan fiziksel tuşları kullanarak cihazı eski ilk ayarına geriye alacağız.

-Telefonu kapatın
-Telefonun ses açma tuşu + güç tuşu birlikte basın
-Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun
-Ekrana Logo geldiğinde basma işlemini bitirin
-Recovery
-Wipe Data / Factory Reset
-Reboot System Now

Yukarıda adımlarla Huawei Y9 temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece telefonun içindeki tüm bilgiler silinecektir. Bu işlem sırasında telefonun üzerinden herhangi bir parça sökmeyin ve işlemi yarıda kesmeyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz