Huawei yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Japonya’da gerçekleşen 56. Batarya Sempozyumunda tanıtılan bu teknoloji herkesin ilgisini çekti.

Yeni batarya teknolojisi sayesinde Huawei, standart bir şarj cihazının hızını 10 kata kadar çıkarabildiğini gösterdi. Bu da bataryanın birkaç dakika içinde %50 düzeyinde şarj olabileceği anlamına geliyor.

Huawei, sempozyumda 3000 mAh bir bataryanın sadece 5 dakikada %48 düzeyinde şarj edilebildiğini gösterdi. Ayrıca 600 mAh bir bataryanın sadece 2 dakikada %68 düzeyinde şarj olabilmesi çok dikkat çekti.

Yeni Nesil Bataryalar ve Kısa Şarj Süresi

Huawei tarafından tanıtılan yeni nesil bataryalar sayesinde artık yanımızda taşınabilir batarya bulundurmak zorunda kalmayacağız. Telefonumuzun şarj edilmesi için saatlerce beklemeyeceğiz.

huawei batarya sempozyumu

Watt Lab Hızlı Şarj Başarısı

Huawei Teknoloji Şirketi – Merkez Araştırma Enstitüsü’ne bağlı olan Watt Lab, yeni hızlı şarj olabilen Lityum-iON bataryaları geliştirmeyi başaran laboratuvar oldu. Sempozyumda biri 3000 mAh bataryanın ve diğeri 600 mAh bataryanın hızlı şarj olduğunu gösteren iki video sunuldu. Bu da Huawei akıllı telefonlarda 10 saatin üstünde telefon konuşması yapılmasını sağlayan bir batarya performansıyla karşılaşacağımız anlamına geliyor.

huawei yeni nesil batarya

Yeni nesil bataryalar Huawei tarafından sertifikalandırılmış durumda. Bu teknoloji basına şu şekilde açıklandı:

Şirket, anottaki grafit molekülüne heteroatomları bağladı. Bu da lityumun karbon bağları boyunca tutulması ve aktarılması için katalizör (hızlandırıcı) görevi gördü. Huawei heteroatomların, bataryanın enerji kapasitesini ya da ömrünü artırmaya gerek kalmadan şarj hızlını artırdığına vurgu yaptı.

Huawei, basın açıklamasında yeni nesil teknolojiyi tanıtmaktan memnun olduğunu dile getirdi:

Huawei özellikle mobil telefonlar başta olmak üzere elektrikli araçlar, giyilebilir cihazlar ve mobil güç sağlayıcılar için yeni hızlı şarj edilebilen bataryaları geliştirerek elektronik cihazlarda yeni bir çağa liderlik etmekten memnuniyet duyar. Yakında bataryalarımızı bir kahve içmek ayırdığımız sürede tam şarj edebileceğiz.

Huawei Watt Lab, teknolojik gelişmeleri sürdürmek ve yeni enerji çağını takip etmek için endüstri ortaklarıyla yakın şekilde çalışıyor. Watt Lab, özel olarak, yeterli enerjiyle daha iyi iletişim kuran bir dünyayı desteklemek için enerji depolamanın teknik gelişimine odaklanıyor.

Huawei yeni nesil hızlı şarj teknolojisini en kısa zamanda mobil cihazlarda görmek istiyoruz.

Kaynak: GSMArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz