Huawei, iPhone’dan gönderilen Twitter kaydı nedeniyle iki çalışanı cezalandırdı!

Huawei, iPhone üzerinden gönderilen şirket adına yapılan kayıt nedeniyle iki çalışanın ücretini düşürdü. Bu Reuters haber ajansı tarafından bildirildi.

31 Aralık 2018’de, Huawei’nin yüklenicisi olan Sapient‘in pazarlamacılarından biri olan Apple cihazını, üretici adına Twitter‘da Yeni Yıl tebriklerinde Hong Kong SIM ile birlikte kullandı. VPN problemleri nedeniyle sabit bir bilgisayarla giriş yapmak mümkün olmadı (Twitter’da Çin’e erişim yasaktır).

Sosyal ağdaki yayın hemen kaldırıldı, ancak bazı kullanıcılar kaydın ekran görüntüsünü iPhone’dan gönderme imzasıyla kaydetmeyi başardılar.

Daha sonra, Huawei, pozisyondaki hatalardan sorumlu çalışanlardan birini ayda beş bin yuan maaş indirimi ile düşürdü, diğeri ise bir yıl boyunca ücret endekslemesini dondurdu.

Halkla ilişkiler müdürü Huawei Chen Lifang tarafından açıklandığı gibi, bu durum markaya zarar verdi. Şirkete göre, sadece çalışanlar değil, aynı zamanda yönetimi de suçluyorlar.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz