ABD ile Çin arasında ki gerilim devam ediyor. Yumuşamadan önce Trump’ın Huawei’ye baskıları sürüyor ve Hongmeng OS projesi ciddi anlamda askıya alınmıştı.

İki hafta kadar önce Huawei tarafından Hongmeng OS adında bir açıklama gelerek herkesi şaşırtmaya yetmişti. Çünkü beklemiş olduğumuz hamle dışında bir hamle yapılmıştı. Acil eylem olarak gelen işletim sistemi daha farklı bir şekilde karşımıza yansıtıldı.

Hongmeng OS altyapısı hangi segment için?

ABD’nin tehditlerine karşılık dik durmak için karar aldıklarını her seferinde söyleyen Huawei, geri adım atmasıyla çok fazla eleştirildi. Android’e karşı rakip olabilecek olan sistemin hem büyümesi hemde gelişmesi için zaman ihtiyacı aslında trump’ın zaferi olarak algılanmış durumda.

Hongmeng OS’un Android‘e karşı rakip olamayacağı ve yeni telefonlarda da Android tercih edileceği şirket tarafından açıklandı. Bu durum çok ciddi bir şekilde eleştiri almaya yetti.

Çin medyası, Hongmeng OS aracılığı ile gelecek olan modellerin 288 dolar ile satışa sunulacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Ancak konu hakkında tam olarak Huawei tarafından net bir cevap gelmedi.

Durum böyle olunca Huawei‘nin hem geri adım atması, hem Android’i üstün görmesi kendisini bir nevi gözümüzde de düşürmüş oldu. Çünkü her seferinde dik duruşuyla bizden tebrik alan şirketin aniden geri adım atması basitliğini ortaya koymaya yetti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz