Huawei her şeye rağmen ilerliyor!

ABD’de tartışmalara ve artan gerilimlere neden olan bir yıla rağmen, Huawei 2018’de 200 milyon akıllı telefon sattı. Çin’li üretici, 2017’ye kıyasla yüzde 31’lik bir artış gösteren satış rakamlarını onayladı.

Bu yıl satılan 200 milyon akıllı telefon Huawei için bir rekor. 2017 yılında, P20 Pro ve Mate 20 Pro üreticisi, 153 milyon akıllı telefon sattı. Huawei şu anda Samsung’un arkasındaki en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi.

Marka, yaptığı açıklamada: “Küresel akıllı telefon pazarında, Huawei, istatistiki bir” öteki “olarak gösterilmekten dünyanın en iyi 3 oyuncusu arasında yer almaya gitti.” Dedi.

Huawei, şu anda dünya genelinde 170 farklı ülkeye yayılmış 500 milyon aktif akıllı telefona sahip olduğunu söyledi. Şirket, 2019’un sonunda Samsung’un dünyanın en büyük telefon üreticisi olma yolunda kararlılık duyuyor ve bu hedefe ulaşmak için yolda olduğunu söylüyor.

Çin markasının satışları, bayrak gemilerindeki güçlü performanstan yararlandı. Huawei, bu yıl P20 Pro’sunun 16 milyon birimini ve Mate 20 hattından beş milyon birimini sattı.

Bir yıl süren tartışmaların satış açısından Huawei’ye zarar vermediği görülüyor. Washington ile yaşanan gerginlikler, bu yıl Huawei’nin Çin hükümetiyle olan bağları konusundaki kuşkuları üzerine yükseldi. Marka ABD pazarından etkili bir şekilde engelleniyor ve müttefikler ABD yetkililerinin baskısı altında takip etmeye başlıyor.

Huawei ayrıca, bu yıl ABD’de yaptırımlara aykırı davranmaktan dolandırıcılık yapmak suçlamasıyla Kanada’da tutuklanmak üzere CFO’su Meng Wanzhou ile de uğraşmak zorunda kaldı. Meng, ABD’ye iadesi emri verdiği için şu anda kefaletle görev yapıyor.

İngiltere’de Huawei’nin 5G ağ altyapısı kaldırılıyor ve şirket gelecekteki 5G ağlarının açık artırmalarından uzak tutuluyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz