Huawei sonunda kendi işletim sistemi olan Ark OS’u gösterdi. Birçok darbe sonucu rahat bir adım atamayan şirketin sonunda kendi çalışmalarıyla yeni bir hayata adım atıyor…

Huawei birçok yaptırım sonucu kendi işletim sistemini kullanma kararı almıştı. Kısa süre önce sizlere aktardığımız haber ile kendi mağazasını kuran ve geliştiricilerle bir araya geldiğini ifade etmiştik. Buna ek olarak ise kendi işletim sistemi ile bazı çalışmalar yaptığını söylerken, kendi işletim sistemini yakın bir zamanda kullanacağını beyan etmiştik.

Sistemin adı artık belli!

Patent başvurusu sırasında yeni işletim sisteminin adı belli oldu. Huawei Ark OS artık çok net. Tam anlamıyla netleşen ve ileri ki günlerde testleri başlayacak olan işletim sistemi şimdiden çok fazla heyecanlandırdı.


Huawei ARK OS yolda!

Patent sırasında Huawei Ark ve ARK OS isimleri görüldü. Bu isimlerden uygun olanı piyasaya sunulacak. Huawei işletim sistemi konusunda hepimizi merak içerisinde bırakmıştı. Kısa süre içerisinde de kendi mağazalarının netleşecek olması ayrı bir hava katıyor. Şirketten çok kısa bir süre önce Android platformundan daha farklı bir işletim sistemi geliştirdiklerini duymuştuk. Tam anlamıyla çekirdek yapısının farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz