iCloud, depolama alanınızın kullanılabilir olmasına rağmen size dolu olduğuna dair uyarı gelebilir. iCloud kullanıcılarının ‘Yeterli iCloud saklama alanı olmadığı için bu iPhone yedeklenmiyor’ sorunu karşınıza sürekli çıkabilir. Bu yazımızda bu sorun ile karşılaşan kişilere yardımcı olacağız. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız aşağıda yer alan adımları takip ederek, sorunu çözebilirsiniz.

iCloud saklama alanını boşlatmak için ilk olarak otomatik yedeklemeyi etkinleştirdiyseniz, depolama alanında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için Ayarlar menüsünde iCloud alanına dokunun. iOS 11 için ‘Depolamayı Yönet’ alanını seçin. Ardından Yedeklemeler alanına tıklayın. Yedeklenecek Verileri Seçin kısmına tıklayın ve önemi az olan uygulamaların yedekleme işlemini durdurun.

Ayarlar uygulamasından Apple kimliğinize tıklayarak iCloud alanına dokunun ve Depolama Yönet seçeneğine tıklayın. Yedekle kısmına dokunun ve yedeklemesini silmek istediğiniz cihaza basın. Yedeği Sil seçeneğine tıklayarak yedeklemelerinizi silebilirsiniz. iCloud fotoğraf kitaplığını etkinleştirdiyseniz, iCloud depolamanız dolu olmadığı halde dolu görünebilir. Silinen fotoğrafları da 30 gün boyunca iCloud hesabında saklar. iOS aygıtını kullanarak iCloud fotoğraf kitaplığını devre dışı bırakmak isterseniz aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

İlk olarak Ayarlarınıza girip iCloud’u seçin. Daha sonra iCloud Depolama Alanı’na girin. Depolama’yı Yönet kısmına tıklayın ve iCloud Fotoğraf Arşivi’ne tıklayın. Ardından Devre Dışı Bırak ve Sil seçeneğine tıklayın. Bu adımlar sayesinde fotoğraf kitaplığınızı devre dışı bırakmış olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşleri yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz