Bugün sizlere e-devlet üzerinden icra dosyasını nasıl sorgulamanız gerektiğini sizlere açıklayacağız. İşte detaylar…

Son dönemlerde e-devlet platformuna yeni hizmetler eklenmeye devam ediyor. Bu bakımdan vatandaşların işlemleri artık elektronik ortamlarda çok daha basit ve kullanışlı bir hale geliyor. Sizler için açılmış davalar, abonelik ve buna benzer birçok işlemi platform üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yeni hizmetlerden birisi ise e-devlet üzerinden icra sorgulama oluyor. Ev veya muhtarlığa tebligatlar gelmeden daha önceden e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Peki bu işlemler nasıl yapılıyor? Lafı fazla uzatmadan hemen konumuza geçelim.

İCRA DOSYASI NASIL SORGULANIR

İcra dosyası sorgulamak için mutlaka e-devlet şifreniz gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa hemen PTT’den alabilirsiniz. Şifrenizi aldığınızı düşünerek turkiye.gov.tr adresine gidin ve https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama” bu adres üzerinden tc numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Bu sayfa üzerinden hakkınızda bir icra durumu mevcut mu, icra belgesi var mı öğrenebilirsiniz.

İCRA DOSYASI SORGULAMA

İcra takip işlemi ise şu şekilde açıklanıyor, borçlu bir sebepten dolayı borcunu ödemez ve alacaklının devlet yardımıyla borcunu tahsil etmek için icra müdürlüklerine başvurması üzerine icra takibi gerçekleşir.

Bugün sizlere icra dosyası sorgulama ve icra takibi hakkında e-devlet üzerinden nasıl sorgulama yapabileceğinizi açıkladık. Sizlerde bu gibi konularda merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz sorular olursa yorum kısmından bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz