Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon ile aynı anda ekranının bir yanı kavisli olan sürpriz bir akıllı telefon daha tanıtıldı. Samsung Galaxy Note Edge, farklı özellikleriyle epey konuşulacak gibi görünüyor. Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefonun özelliklerini ele aldığımız “[highlight]Samsung Galaxy Note 4 Tanıtıldı! İşte Özellikleri![/highlight]” başlıklı haberimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note Edge Özellikleri

Samsung Galaxy Note Edge, bazı söylentilerin aksine üç taraflı ekrana sahip değil fakat kavisli ekranıyla aynı teknolojiyi kullanıcılarla buluşturmakta. Bu telefonun, ekran ve batarya donanımı dışında, Samsung Galaxy Note 4 ile hemen hemen aynı olduğu söylenebilir. Ekranının daha büyük olmasından dolayı bu cihazın batarya kapasitesi 3000mAh’e düşürülmüş durumda. Eğer bataryayı göze çarpmayacak kadar düşüren daha büyük bir ekran istiyorsanız işte Samsung Galaxy Note Edge karşınızda.

samsung-galaxy-note-edge-ana

Samsung Galaxy Note Edge metal kasa ve plastik arka kapak taşımakta. Samsung Galaxy Note 4 telefonda olduğu gibi Snapdragon 805 yonga seti ile 16 MP arka ve 3.7 MP ön kameraya sahip olan cihazın, aynı şekilde Exynos işlemciye sahip farklı bir sürümü bulunmakta. Ayrıca S-Pen de tamamen aynı nitelikte üretilmiş.

Samsung Galaxy Note Edge akıllı telefonun esas özelliği elbette kavisli ekranı. Bu ekran 5.6 inç QHD Super AMOLED bir ekran ve QHD çözünürlük sağa doğru ekstra 160 piksel sunacak şekilde devam etmekte. Bu da demek oluyor ki tüm ekran 1600×2560 piksel çözünürlüğe sahip ve inç başına 539 piksel düşmekte. Bu muhtemelen bir akıllı telefonda görülen en yüksek çözünürlük olmakta.

Ekranın kavisli tarafı çok çeşitli şekillerde kullanım olanağı sunuyor. Ekran kilitli iken kavisli tarafta parmağınızı kaydırarak tarihi, saati ve bildirimleri görebiliyorsunuz. Ana ekran karanlık kalıyor ve sadece kavisli tarafta ışık yanıyor. Kilit ekranında iken hava durumunu görmek, fener ve benzeri kısa yollara ulaşmak gibi farklı özellikleri kullanmak da mümkün.

samsung galaxy note edge_3

Kilit ekranını açtıktan sonra kavisli ekranda Twitter akışını, ek kısa yolları ve uygulamaları görmek, ayrıca telefonu cetvel gibi kullanmak mümkün. Örneğin, video oynatıcı için burada tam ekran halinde kullanabileceğiniz ses kontrolleri bulunmakta. Samsung geliştiriciler için daha sonra bir SDK çıkaracak. Böylece üçüncü parti uygulamalar da burada kullanılabilecek.

samsung galaxy note edge

Samsung Galaxy Note Edge, bir bakıma Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy Note 3 telefonlardan daha büyük. Bunun sebebi de elbette Note Edge telefonun daha büyük ekrana sahip olması ve daha geniş olması. Buna rağmen cihaz, diğerlerine göre daha hafif.

samsung galaxy note edge_compare

Samsung Galaxy Note Edge Fiyatı

Yeni kavisli ekranlı telefonun fiyatı henüz belli değil. Note Edge siyah ve beyaz renk seçenekleriyle bu yılın sonunda satışa çıkacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz