IFA 2015 etkinliği bu yıl Berlin’de düzenleniyor. Her yıl Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirilen ünlü elektronik üreticileri fuarı bu yıl 4-9 Eylül tarihleri arasında büyük teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapacak.

IFA 2015 Berlin etkinliği için kollar sıvandı. Bu yıl etkinlikte pek çok şirket en iyi ürünlerini kullanıcılara tanıtacak. Marka gösterisi hâline gelen IFA 2015’te geçen yıllarda hatırlanacağı üzere Samsung’un Galaxy Note serisine ait amiral gemilerini görüyorduk. Bu yıl Samsung, Apple’dan önce sahneye çıkmak istedi ve Samsung Galaxy Note 5 ile Samsung Galaxy S6 Edge Plus telefonları IFA 2015’te değil 13 Ağustos’ta New York’ta kendi başına düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Bu yüzden Samsung cephesinden IFA 2015 boyunca başka sürprizler bekleniyor. Sadece Samsung değil Sony, Motorola, Microsoft, Asus ve LG gibi büyük şirketler de pek çok cihaz tanıtacak. Bunların başında Android akıllı saatler geliyor. Görünüşe göre Android Wear etkinlikte ilk sırayı alacak.

İşte IFA 2015 Boyunca Karşımıza Çıkacak Cihazlar

Samsung

Samsung ile başlayalım. Samsung IFA 2015 boyunca yeni akıllı saati Gear S2’yi tanıtacak. Başta da söylediğimiz gibi Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy S6 Edge Plus telefonları zaten tanıttığı için Samsung’un elinde rekabete girmek için Gear S2 kaldı. Şu an cihazla ilgili bilinen çok fazla özellik yok. Ancak Samsung’un hazırladığı bir video var. Ayrıca sızıntıları kaynak alarak yazdığımız “Samsung Gear S2 Akıllı Saat Yolda” ve “Samsung Gear S2 Bilekte İşte Böyle Duruyor başlıklı haberlerimize göz atabilirsiniz.

Samsung Gear S2 Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=nwn8qMaNoJk

Asus

Asus bu yılki IFA 2015 etkinliğinde Asus ZenWatch 2 adlı akıllı saati tanıtacak. Şirket muhtemelen tasarım ve teknolojiye verdiği önem konusunda Samsung’un izinden gidiyor. Önce moda ve estetik sonra teknoloji sıralamasını esas alıyor.

asus zenwatch 2

Asus Zenfone 2 akıllı saatte de muhtemelen bu izleri göreceğiz. Öyle ki üretici şimdiden 18 farklı renk, materyal ve tasarım bileşimi oluşturmuş durumda. Ayrıca saatin farklı boyutlarda sürümleri olması da mümkün. Tayvanlı şirket yeni bir manyetik bağlayıcı ile yeniden şarj olma süresini şaşırtıcı şekilde geliştirmiş durumda. Android Wear arayüzüne de pek çok şey eklenmiş durumda.

Motorola

Motorola IFA 2015 etkinliğinde Motorola Moto 360S ve Motorola Moto 360L adlı iki farklı boyutta akıllı saat tanıtmayı planlıyor. Yaklaşık bir aydır iki akıllı saatle ilgili söylentiler artmış durumda. Saatlere ait fotoğraflar ve bazı özellikler de öğrenilmiş durumda. Buna göre akıllı saatlerden birinin ekranı diğerine göre daha büyük olacak.

motorola moto 360s ve 360l

Tahmin edileceği gibi ekranı büyük olan saatin batarya kapasitesi de daha yüksek olacak. Ayrıntıları “Motorola Moto 360 İki farklı Boyutta Gelecek”   başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Görünen o ki Asus ve Motorola Apple Watch akıllı saatleri esas alarak yeni akıllı saatlerini farklı boyutlarda üretmeyi seçiyorlar.

Motorla Moto 360S ve Motorola Moto 360L akıllı saatlerde bu yıl kullanılacak yonga seti konusunda sürprizlerle karşılaşabiliriz.

Sony

Sony’nin bu yıl yeni bir akıllı telefonu IFA 2015’te tanıtması bekleniyor. O akıllı telefon da herkesin tahmin ettiği üzere Sony Xperia Z5 olacak.

sony xperia z5

Sony Xperia Z5 özellikleri kısmen sızmış durumda. Buna göre yeni amiral gemisi 5.5 inç ekrana sahip olacak. Ayrıca Sony Xperia Z5 Compact adlı bir telefonla da karşılaşmamız mümkün. Şirket, akıllı telefonların yanında giyilebilir teknolojilere yönelik sürprizler yapar mı? İzleyip göreceğiz.

LG

LG cephesinden bu yıl IFA 2015’te televizyon, ses teknolojileri, ev teknoloji cihazları alanında yenilikler gelmesi bekleniyor. LG Bluetooth hoparlörler tanıtılacak. Bunlar daha renkli ve modaya daha uygun tasarımlara sahip olacak. Ayrıca fotoğrafta görüldüğü gibi kablosuz hoparlörler şık bir omuz çantasında taşınabilecek.

lg ifa 2015

 

Yeni nesil LG G Pad tabletleri de etkinlikte görebiliriz. Şirket, böyle etkinliklerde akıllı telefon tanıtmaktan kaçınıyor. Ancak kullanıcıları en çok heyecanlandıran yeni cihazlardan biri LG Rolly taşınabilir klavye olacak.

Huawei

Huawei bu yıl IFA 2015 etkinliğinde Huawei Ascend P7 Safir telefonu tanıtacak. Bunun için etkileyici bir video hazırlamış bile.

IFA 2015 Huawei Videosu

Şirketin kullanıcıları safir kristal ekranla heyecanlandırması bekleniyor. Bu ekranın Force Touch özelliği taşıyacağına dair söylentiler var.

Lenovo

lenovo vibe p1

Lenovo en büyük PC üreticilerinden biri iken akıllı telefon üretimine yöneldi. Bu yıl IFA etkinliğinde 5000 mAh batarya taşıyan ve 5.5 inç ekrana sahip olan Lenovo Vibe P1 Android telefonu tanıtması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz