Microsoft yeni Lumia konusundaki merakımızı 11 Kasım 2014 Salı günü giderecek. Yeni Microsoft Lumia akıllı telefon gözler önüne çıkmaya hazırlanıyor.

Yazılım devi bu önemli etkinlik için hazırlıkları hızlandırdı. Microsoft yeni Lumia telefonu “Microsoft herkes için günlük mobil teknoloji gücünü sunuyor.” şeklinde tanımlıyor.

Microsoft ayrıca yeni Lumia telefona dair bir görüntü de yayınladı. 11.11.14 #MoreLumia etiketinin göze çarptığı görselde turuncu ayrıntılarıyla yeni Lumia var. Hatırlanacağı üzere Microsoft artık Nokia markasını kullanmıyor. Bu telefon da Nokia adının kullanılmadığı ilk Microsoft Lumia telefon olacak. Genellikle amiral gemisi niteliği taşıyan bir Lumia çıkacağı söylentileri yayılsa da Microsoft’a yakın kaynaklar bunu doğrulamıyor.

microsoft lumia

Yakın zamanda sızan görseller ve özelliklere bakılırsa bu telefon çok üst düzey bir Lumia olmayacak. Ayrıca ilk Microsoft Lumia telefona ne ad verileceği de belli değil. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre telefon 5 inç ekran, 1GB RAM, 5MP kamera ve 1.2GHz Snapdragon işlemci taşıyacak. Ayrıca telefonda bir ön kamera da bulunabileceği söyleniyor. Detaylar 11 Kasım günü belli olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz