Bu yazımda sizlere IMDb puanı yüksek olan ve unutulmayan, akıllara kazınan film isimlerini sizlerle paylaşacağım. Korona virüsü nedeniyle evde vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde boş vaktimiz çok olabilir. Bu dönemlerde film arayışı içerisinde olabilirsiniz. Eğer siz de bu filmleri merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

BABA (1972) / THE GODFATHER

IMDb Puanı 9.1 olan Baba filmi, İtalyan mafya ailesinin konu alıyor. Aksiyonu yüksek olan bu filmi sizde izleyebilirsiniz.

12 ÖFKELİ ADAM (1957) / 12 ANGRY MEN

IMDb puanı 8.9 olan 12 Öfkeli Adam filmi, cinayetle suçlanan bir gencin kararını vermekle yükümlü olan 12 kişinin karar verme sürecini filmde bizlere aktarıyor. Babasını öldürmekle suçlanan gencin 12 jüri üyesi karşısında sadece bir üyesi suçsuz olduğuna inanıyor ve diğer üyeleri ikna etmek için çabalıyor.

YEDİ (1995) / SE7EN


IMDb puanı 8.6 olan filmde cinayet masasında bulunan iki dedektifin bir seri katilin peşine düştüğünü anlatıyor. Kurbanları acımasızca öldüren katil, cinayetlerini yedi ölümcül günahtan temizlemek için gerçekleştirir. Filmin gişede büyük başarı almış olduğunu da sizlerle paylaşmış olalım.

İYİ, KÖTÜ VE ÇİRKİN (1996) / Il BUONO, Il BRUTTO, Il CATTIVO


IMDb Puanı 8.8 olan filmde iyi, kötü ve çirkin olan üç silah arkadaşın maceraları anlatılmaktadır. İyi ve çirkin para işleriyle ilgilenmektedir. Bir gün ortaya çıkan hazine sonucu iyi ve çirkinin arası bozulur. Daha sonra ortaya üçüncü bir hazine avcısı çıkar ve bu da kötü adında olan kişidir.

ESARETİN BEDELİ (1994) / THE SHAWSHANK REDEMPTION


IMDb puanı 9.2 olan filmde Andy ve Red adında olan iki mahkumun parmaklıklar ardından kurdukları dünyayı bizlere aktarıyor. Andy karısı ve karısının sevgilisini öldürmekle yargılanıyor. Parmaklıklar ardında yaşanılanları bize aktaran film 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiştir.

KUZULARIN SESSİZLİĞİ (1991) / THE SILENCE OF THE LAMBS


IMDb puanı 8.6 olan Kuzuların Sessizliği adlı filmde FBI ajanı olan Clarice Starling’in başından geçen olayları anlatmaktadır. Kurbanların derilerini yüzen bir sapık katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışır.

GUGUK KUŞU (1975) / ONE FLEW OVER THE CUCKOO’S NEST


IMDb Puanı 8.6 olan film aynı isimde kitaptan uyarlanmaktadır. Mahkum tarafından bu süre içinde hem kaçma planları hemde akıl hastanesinde olan diğer farklı hastalarla olan diyalog aktarılmaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz