IMDb uygulaması sayesinde en çok izlenen film ve dizi veritabanını görüyoruz. IMDb puanı sayesinde en çok puan verilen dizileri ve filmleri takip edebiliyoruz. IMDb tarafından Starmetre listesi oluşturuluyor ve bu listede en çok konuşulan ünlülerin isimleri sıralanıyor. Starmetre listesinin sonuçlarına göre bu hafta en çok konuşulan ünlüler arasına Elçin Sangu’da katıldı.

IMDb puanı ile oluşturulan listede milyonlarca oyuncu yer almaktadır. Milyonlarca oyuncu arasından 434. sırada yerini alan Elçin Sangu, başarısı ile gündemde yerini aldı. Sineme sektörünün internet ortamındaki adresi ‘Internet Movie Database’ yani IMDb’dir. Sınırlama koymayan ve dünya genelinde yer alan film, dizi ve oyuncuları belirleyen IMDb puanı günümüzde oldukça önemli bir konuma sahiptir.

Film ya da dizi izlemek isteyen kişiler kararsız kalınca IMDb puanı üzerinden kategoride en başarılı olan film ve dizileri bulabiliyorlar. IMDb puanı en yüksek olan dizi ve filmler kategori içerisinde ayrılıyor ve sıralamaya giriyor. Dizi ya da film izlemeden önce IMDb puanı üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz ve içeriği hakkında kısa bir detay alabilirsiniz.

Türkiye’de yaşayan ünlüler arasında IMDb puanında rekor kıran ünlü isim Ayçe Ayşin Turan olmuştu. Tüm zamanların rekorunu yakalayan Turan hala rekor olarak listede yer almaktadır. IMDb puan listesinde 11 milyon oyuncunun olması ve Turan’ın 42. sırada olması Türkiye için büyük bir gurur kaynağıdır. En son yapılan Starmetre listesinde 434. sırada yerini alan Elçin Sangu bu başarısı ile gündemde yerini aldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz