İletişim, kuşkusuz bulunduğumuz çağın en önemli gereklerinden. Elbette eski dönemlerde de iletişime ihtiyaç duyuluyordu. Lakin şu an yakalanan evrenselleşmiş coğrafyalardaki haber akışları, kişisel iletişme hali bizler için daha önemli bir noktaya taşıyor. İlk etapta ankesörlü telefonlar kullanılmaya başlandı. Ardından teknoloji ve bilişim çağı dediğimiz 21. yüzyılda akıllı telefon adı ile marketlerde yerini alan, belki de en çok parayı harcaığımız cihaz her türlü işimizi görüyor. Nihayetinde fiyat – performans oranına baktığımızda, uzun vade içerisinde bize istediğimizi verse de etiket fiyatı ve satış sayılarına bakılınca dev bir pazar gözümüzün önünde beliriyor. Günden güne bilgiler, yöntemler değişip daima daha iyisi hedeflenirken, firmalar da piyasadaki kullanıcı analizlerini yoğunlaştırıp verim sağlayabilecekleri çalışmalarını hizmete sunuyor. Halihazırda spesifik boyutta derinleşmiş markalar, uygulamalar, kurumlar görebilirken Apple ismi öne çıkmakta. Çünkü üretimlerinde her zaman özgünlüğü şiar edinmesi, farklılığın tanımına dönüşmesi özellikle kemik kitlesi tarafından öve öve bitirilemiyor. Hal böyle oldukça viral reklam adını verdiğimiz kulaktan kulağa yayılarak da milyarca liralık getiriyi elde ediyor. Fiziksel cihazların yanı sıra yine bunları harekete geçirip performans verecek şekle büründüren işletim sistemleri de yine bünyelerindeki yazılım geliştiricilerin elinden çıkıyor. Ürünlerini satın alanlara yönelik hazırlanan özel uygulamlar da mevcut. iMessage de WhatsApp benzeri iOS mobil işletim sisteminde çalışan bir mesajlaşma uygulaması. Buradan rahatlıkla iletişim kurabilip dosya transferi, görsel paylaşımı yapabiliyorsunuz. Özellikle birkaç aydır bazı kişilerden iMessage üzerinden gelen fotoğraflar nasıl kaydedilir yönünde mesajlar görünce bizler de konuya el atmak istedik.

iOS’un spesifik ürünlerinden iMessage, hazırlanırken az önce bahsettiğimiz özgünlük ilkesine yaraşır biçimde tasarım ve kodlama yapılmış. İnsanların geneli de yoğunlukla pozitif dönüşler verirken çeşitli noktlarda iyileştirme isteyenler de yok değil. Forumlardan, tartışma platformlarından her türlü teknolojik gelişime dair paylaşımlar, görüş belirtme konular yapılırken bu yazılımdaki detaylara da değiniliyor. Aynı zamanda yazılımcılar bu sayede neler yapabileceklerine, bir sonraki çalışmalarında neye dikkat edeceklerine karar verebiliyor. Kaldı ki akıllı telefon pazarındaki sirkülasyonun ne derecede olduğunu tahayyül edersek ufak bir yenilikle dahi elde edilebilecek geliri katlamak mümkün. iMessage, iOS tabanlı cihazların vazgeçilmezi olurken kullanımı hususunda yardım sağlayabilecek paylaşımları bizler de bu tarz başlıklarda ele alıyoruz. Fotoğrafların nasıl kaydedebileceğine değinirken sizleri sonuç odaklı yönlendirmemiz ile sonuca ulaştıracağız. Tekrardan bakmak istediğiniz görselleri uygulamayı çalıştırmadan direkt galeriniz üzerinden görebilmeniz için gereken iMessage fotoğraflar nasıl kaydedilir sorusunun detaylı açıklaması hemen aşağıda.

imessage-fotograf-kaydetme

iMessage Fotoğraflarını Galeriye Kaydetmek

iPhone ve benzeri Apple’ın cihazlarını bir kez dahi olsa kullandıysanız alışmaya başladığınızda işlemlerin gayet hızlıca gerçekleştiğini fark etmişsinizdir. iMessage fotoğraf kaydetmek de aynı şekilde hızlı biçimde yapılabiliyor. Bu sayede artık galeriden de fotoğraflara bakabileceksiniz.

Öncelikle kaydetmek istediğiniz fotoğrafların gönderildiği konuşma penceresinden karşıdaki kişi tarafından size gönderilen tüm görselleri açmanız gerekiyor. Bunu “i” simgesine tıklayarak yapın. Ardından bir fotoğraf seçili şekle dönüşene kadar uzunca basın ve devamında fotoğrafları seçmeye başlayın. En son noktadasa Görüntüleri Kaydet demeniz yeterli.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz