Apple firması her zaman teknolojiyi en etkili şekilde kullanan ve yenilikleri en hızlı şekilde sunan firmalar arasında yer alıyor. Rakipleri ile arasındaki farkı sürekli açmaya devam eden Apple, son olarak geçtiğimiz Eylül ayında yeni özelliği olan 3D Touch özelliğini duyurmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranda yer alan hassasiyetten faydalanarak uygulamalarını daha pratik bir şekilde kullanabiliyorlardı. Instagram’da Apple’ın bu teknolojisinden etkilenmiş olan bir marka olarak Android kullanıcılarına bu özelliği sunuyor.

3D Touch Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Sosyal medyanın en ünlü paylaşım sayfaları arasında yer alan Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birlikte artık Android kullanıcıları da 3D Touch teknolojisinden etkili bir şekilde yararlanabilecekler. Fakat 3D Touch teknolojisi sadece Instagram uygulaması ve platformu içerisinde aktif edilebilecek. Örneğin Instagram’ın “Keşfet” kısmında gezdiğiniz zaman artık fotoğraflara girmek zorunda kalmayacaksınız. Fotoğrafların üzerine gelip basılı tuttuğunuz zaman ufak bir ekran karşınıza gelecek. Açılan bu ekran sayesinde fotoğrafları daha pratik bir şekilde beğenebileceksiniz.

instagram-3d-touch

Android kullanıcısıysanız ve Instagram platformunu daha işlevsel bir şekilde kullanmak istiyorsanız 7.13.0 sürümüne güncelleme yaparak artık 3D Touch teknolojisinden sizler de yararlanabilirsiniz.

3D Touch özelliğinin Apple’dan sonra bu şekilde bir uygulama üreticisi olan Instagram tarafından kullanılması ise gündemde yeni soruları da beraberinde getiriyor. Apple’a has olarak bilinen bu özelliğin ilerleyen dönemlerde uygulama üreticileri tarafından ne sıklıkla kullanılacağı şimdiden tartışma konusu olmuş durumda.

Android için Instagram indir

[appbox googleplay com.instagram.android]

Kaynak. androidpolice

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz