Karanlık mod özelliği son dönemlerde popüler olmaya başladı. Tüm telefon modelleri cihazlarına karanlık mod özelliğini getirmek istiyor. En son iOS 13 sürümü ile beraber iPhone cihazlara karanlık mod özelliği sunuldu. İlk olarak Android cihazların bazıları için sunulan mod daha sonra iOS ve Windows işletim sistemlerine de sunuldu. Insragram’ın son yayınladığı güncelleme ile karanlık mod teması Android cihazlara sunuldu.

Android 10 ve iOS 13 ile birlikte akıllı telefon kullanıcıları karanlık mod özelliğini kullanmaya başladı. Karanlık modun popüler hale gelmesinin ardından birçok uygulama karanlık mod temasını kullanıcılara sunmaya başladı. Instagram’ın yeni karanlık mod teması, uygulamayı siyah ve gri tonlarına büründürüyor. Instagram’ın karanlık mod temasını kullanmak için Android 10 güncellemesini almış bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Karanlık mod özelliği kullanıcıların sevdiği, değer verdiği bir uygulama haline geldi.

Instagram’ın karanlık mod temasını kullanmak için uygulamanın son güncellemesini yükledikten sonra, telefonunuzun yerleşik karanlık mod temasını kullanmanız gerekiyor. Instagram’ın son güncellemesini yükledikten sonra, karanlık modu aktif ettiğiniz zaman artık bu özelliği kullanmaya başlıyorsunuz. XDA Developers editörü, karanlık modun testlerinde One UI 1.0 sürümlü Galaxy Note 10 cihazlarda çalıştığına dair onay bilgisi geldi. Eğer cihazınızın sürümü Android 10 değilse karanlık mod özelliğini kullanmak için beklemeniz gerekebilir. Şimdilik Android 10 cihazlar karanlık mod güncellemesini alsa da daha ilerleyen dönemlerde fazla cihazlar karanlık mod özelliğini almak istiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz