Sosyal medya paylaşım platformları arasında giderek büyümeye devam eden ve iOS platformundan sonra Android kullanıcıları için de erişilebilir olan Instagram için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Instagram artık aynı hesap üzerinden iki ayrı hesabı kontrol edebilmenize imkan tanıyacak.

Şimdilik kısıtlı kişiye ulaştırılan bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm Android Instagram kullanıcılarına açılması bekleniyor. Peki bu çift hesap yönetebilme özelliği kimlerin işine yarayacak?

Sosyal medya üzerinde fazla vakit geçiren kişiler, Instagram fenomenleri, sosyal medya uzmanları ve kişisel hesapları ile iş hesaplarını ayrı tutan kişiler bu özelliklerden yararlanabilecekler.

iOS Platformuna Ne Zaman Gelecek?

Instwogram adlı eklenti ile mevcut olarak bu özelliği kullanmaya çalışan kişilerin de işine yarayacak olan bu yeni özellik maalesef iOS platformu için şimdilik hazır durumda değil. Android’e daha sonradan gelmiş olmasına rağmen iOS platformuna bu özelliğin henüz çıkmamış olması ise kullanıcıların akıllarında büyük soru işaretlerine yol açıyor.

instagram android

APK dosyaları üzerinden ulaşabileceğiniz Instagram 7.12.0 Android sürümünü kurduktan sonra “Hesap Ekle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Kullanmak istediğiniz diğer hesap bilgilerinizi girdikten sonra artık iki hesabı birden aynı uygulama üzerinden kontrol edebilecek ve aralarında tek bir dokunma ile geçiş yapabileceksiniz.

Güncellemenin resmi olarak hangi tarihte yayınlanacağı ve iOS platformu için ne zaman çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak: androidpolice

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz