Bugün sizlere instagram’da arşive ekle özelliği hakkında detaylı bilgileri aktaracağız. Snapchat’te yer alan özelliklerin neredeyse hepsini instagram’da görmek mümkün. Hatta kısa süre önce WhatsApp platformunda da aynı şekilde arşiv özelliğini kullanmıştık. Şimdi ise instagram’da bu özelliği biraz inceleyelim.

Instagram arşive ekleme özelliği nedir?

Instagram‘da paylaşmış olduğumuz içerikleri sadece kendiniz görmek adına ve bir nevi silmeden gizlemek kaldırmak için arşiv depomuza atarız. Bu bakımdan herkese açık olan paylaşımlarımız görünürken, arşivdekileri sadece kendimiz göreceğiz.

Arşive ekleme çıkar nasıl kullanılır?

Paylaşımlarınızı sadece siz görebilir şekilde arşive kaldırabilirsiniz. Böylelikle sizi takip eden veya herkese açık olan profilinizde arşiv görüntüleri yer almayacaktır. Arşive fotoğraf veya video atabilirsiniz. Daha sonra ise arşivden çıkararak takipçilerinize yeniden gösterebilirsiniz.

Bunun için ise profile giriş yapın. Daha sonra herhangi bir içeriğe yani paylaşımınızı arşive eklemek için sağ üst köşeden üç noktaya basın ve arşive ekle diyin. Böylelikle arşiv sekmesine girdiğiniz de orada gizlediğiniz görüntüleri görebileceksiniz.

Instagram’da arşivden görüntüleri nasıl çıkarabilirim diye soracaksınız. Bunun için ise arşive tekrar girin ve bu depoda yer alan içeriklerden çıkarmak istediğinize dokunun. Daha sonra sağ üst kısıma tıklayarak profilden çıkar demeniz gerekiyor. Daha sonra içerik profilinizde görüntülecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz