Instagram kullanıcıların kendi aralarında bir yarışa girmemesi için, gizli beğeni sayısı özelliğini getirebilir. Bu yeni özellik ile beraber kullanıcılarının ne kadar beğeni aldığını sadece kullanıcıların kendileri görebilecek.

Kısa süre önce Instagram’ın Android uygulamasında gizli bir prototip özelliğin yer aldığı görüldü. Bu yeni özellik ise yakın zamanda platforma dahil edilebilir. Bu özellik ile platformda beğeni sayısını sizden başka herkese gizleyebilirsiniz. Böylelikle sadece siz beğeni sayısını görebileceksiniz.

Beğeni sayısı gizlenecek!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu Instagram’da kişilerin kendi aralarında beğeni sayısı için bir yarışa girdiğini biliyoruz. Ancak platform bu durumdan hoşlanmadığı için yeni çözüm önerileri geliştiriyor. Beğeni sayısını gizlemek için yeni özellik üzerinde duruyor.

Instagram, genel anlamda kişilerin fotoğraflarını paylaşması ve birbiri ile sohbet etmesine dayalı bir platform olarak görülüyor. Ancak bu durum son zamanlarda beğeni yarışına girmiş durumda. Birçok instagram kullanıcısı, beğeni sayısı az olduğu için gönderi paylaşmaktan kaçınıyor yada bir süre sonra siliyor.

Instagram’da beğeni sayısının gizlenmesi rekabeti kaldıracak ve daha çok gönderinin paylaşılması sağlanacak. Yine de bu prototip özelliğe ne gibi bir tepki verilecek bilmiyoruz. Ancak Instagram Hikayeler’de zaten bu özellik mevcut durumda. Her ne kadar beğeni saysını gizlenecek olsa bile, ana sayfadaki dizilim ile yinede rekabet olacak gibi duruyor. Bu konu bakalım ilerleyen günlerde ne şekil alacak bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz