Instagram uygulaması son zamanlarda yaptığı çekilişler ile gündeme geldi. Instagram çekilişlerini genellikle büyük kullanıcı kitlesine sahip olan kişiler tarafından yapılmaya başlandı. Instagram çekilişlerinin yapılmasının. yeni kullanıcılar kazanmak, etkileşim attırmak gibi pek çok amacı vardır. Günümüzde Instagram kullanan kişilere baktığımız zaman sırf çekilişlere katılmak için bile hesap açan kişiler olduğunu görebiliriz.

Instagram çekilişlerini kazanmak genelde şans işi olsa da şansınızı arttırmak için bazı yollar mevcuttur. Bugün sizlere bu yazımızda Instagram çekilişlerinde şansınızı arttırmak için başvuracağınız yollardan bahsedeceğiz. Ancak belirtmemiz gereken bir husus vardır ki oda bu yollara başvurduğunuz zaman çekilişi kazanacaksınız diye bir şey olmadığıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi bu çekilişleri kazanmak şans işidir. Bizler sadece şansınızı artırmanız için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

İlk olarak çekilişe katıldığınız hesabı kontrol etmekle işe başlayabilirsiniz. Genelde Instagrama yeni katılan hesaplar takipçi sayısı arttırmak için çekilişler düzenleyebiliyor. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi bunlar sadece takipçi sayısı arttırmak içindir. Bu çekilişler gerçek değildir. Peki çekilişe katılacağınız hesabı nasıl kontrol edeceksiniz? Öncelikle hesabı kontrol etmek için o hesabın daha önce çekiliş yapıp yapmadığına bakabilirsiniz, hesabın takipçi sayısına bakabilirsiniz yada çekilişe koyulan ürünün fotoğraflarını inceleyerek gerçek olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu saydığımız şeylere dikkat ederek çekilişe katılmanızı tavsiye ederiz.


Şansınızı arttırmak için başvuracağınız bir diğer yol ise çekiliş postunun altınına emoji ekleyerek yorum sayınızı arttırmak olabilir. Genellikle Instagram çekilişlerine katılma şartlarından birisi de postun altına yorum yapmaktır. Yaptığınız yorumlara emoji ekleyerek hem yorum sayınızı arttırarak şansınızı arttırabilirsiniz hem de emoji çekiliş motorunun sizi daha net olarak algılaması sayesinde şansınız artacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi genellikle çekilişe katılma şartı olarak postun altına yorum yapmanız istenecektir. Ancak bazı çekilişlerde yoruma kişi etiketlemeniz istenebilir. Bu tarz durumlarda da gönderi altına yorumlarınıza tek bir kişi etiketlemek yerine birkaç yorum ile birkaç kişi etiketlemek de şansınızı arttıracaktır. Ancak yine dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Post altına sürekli aynı kişiyi etiketleyip yada sürekli aynı emojilerle yorum yaparsanız spam durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden üst üste yorum atmak yerine saat başı yorum atabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz