Instagram Android ve iPhone – iPad uygulamaları kısa bir süre önce çoklu hesap açma özelliği getirdi. Ancak bu yeni özellik, beraberinde kişisel bildirimlerin ve kişisel mesajların diğer hesap sahibi tarafından okunmasına da neden olan bir hata ile geldi. Instagram çoklu hesap hatası olarak ifade edebileceğimiz bu hata şu ana kadar birçok kullanıcı tarafından ifade edildi.

Instagram çoklu hesap hatası nasıl ortaya çıkıyor?

Farz edelim ki iki Instagram kullanıcını aynı hesabı yönetiyor. Yine bu kullanıcıların her birinin kişisel hesapları olduğunu da aklımızda bulunduralım. Birinin kişinin kişisel hesabının adı A, yönettiği şirket hesabının adı B olsun. İkinci kişinin de kişisel hesabının adı C, arkadaşı ile yönettiği hesabın adı B olsun. Yani bu iki kişi, kişisel hesaplarının yanı sıra aynı şirket hesabını yönetiyor. Çoklu hesap desteği ile birlikte ortaya çıkan Instagram hatası sonucunda A hesabına dair direk mesajlar ikinci kişi tarafından görüntülenebiliyor. Yine ikinci kişinin C ismini verdiğimiz hesabına gelen direk mesajları da birinci kişi görebiliyor.

instagram coklu hesap acma hatasi ve cozumu

Instagram çoklu hesap hatası çözümü

Yukarıda verdiğimiz örneğin yanı sıra söz konusu kişiler birbirlerinin kişisel hesaplarına dair bildirimleri de görebiliyor. Şu ana kadar çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılan bu hata üzerinde yazılım mühendislerinin çalıştığı belirtiliyor.

Instagram çoklu hesap hatası ile ilgili çözüm önerileri üretildikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak: AndroidCentral

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz