Instagram dikey ve yatay fotoğraf yüklemek artık mümkün. Instagram çıktığından bu yana tüm fotoğrafların kare biçimli olmasını şart koşuyordu. Ama gelen son güncelleme ile artık fotoğrafları özgün boyutuyla yüklemeyi mümkün hâle getirdi.

Instagram, uygulamasını güncelledi ve kullanıcıların büyük çoğunluğunun beklediği bir yeniliği sundu. Artık fotoğrafları kare olarak kırpmak ve özgün hâlini bozmak zorunda değilsiniz. Instagram dikey ve yatay fotoğraf yüklemek artık mümkün.

Çektiğiniz fotoğraf dikdörtgen, yatay ve dikey olabilir. Özgün hâliyle instagram dikey ya da yatay fotoğraf yükleyebilirsiniz. Gelen yenilikler sadece fotoğraflar için değil videolar için de geçerli. Artık videoların kare biçimli olması şart değil.

Instagram geliştiricileri sundukları güncelleme ile pek çok filtreyi ve kullanıma açtı. Hem videolar hem de fotoğraflar için eklenen pek çok filtre mevcut. Fotoğraflar için Clarendon, Gingham, Moon olmak üzere üç farklı filtre var. Videolar için ise videolara sinematik etki veren ve onların daha gerçekçi görünmesini sağlayan ya da sadece onlara yoğunluk katan filtreler olduğu görülüyor.

instagram dikey ve yatay fotograf-filtre

Instagram Dikey ve Yatay Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bunu nasıl yapacağınızı adım adım anlattık.

1. Öncelikle Instagram’ın güncellenmiş son sürümünü cihazınıza indirin.

Instagram Android indir:

[appbox googleplay com.instagram.android]

 

Instagram iOS indir:

[appbox appstore 389801252]

Eğer bu aşamada sorun yaşarsanız Instagram uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.

2. Yükleme tamamlandıktan sonra Instagram uygulamasını açın. Üst kısımdan hangi klasördeki fotoğrafları kullanmak istediğinizi seçin.

3. Fotoğrafın sağ alt kısmında bir simge belirecek. Buna tıklayarak Layout uygulamasını indirebilir, harika kolajlar oluşturarak paylaşabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı “Layout Uygulaması Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazımızda anlattık.

instagram layout indir-2

 

4. Hâlâ aynı sayfadayken bu kez fotoğrafın sol alt kısmında bir buton göreceksiniz. Buna tıklayarak fotoğrafın biçimini değiştirebilirsiniz. Yani ilk aşamada kare görünen fotoğraf, butona tıkladığınızda özgün hâline döner.

instagram dikey ve yatay fotograf-1-2

 

5. Sonra filtrelerden istediğinizi seçerek fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz.

instagram dikey ve yatay fotograf-7

Hepsi bu kadar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz