Instagram Direct Mesajlaşma özelliği hatırlanacağı gibi güncellenmişti. Bu güncelleme sayesinde artık mesajlaştığımız kişiyle olan görüşmelerimizi ayrı bir sohbet şeridi şeklinde görmeye başlamıştık. Ancak her mesajda bir bildirim gelmesi bazen rahatsızlık verebiliyor.

Instagram Direct mesajlaşma özelliğinin yeni hâli sayesinde Instagram akışında gördüğümüz ve paylaşmak istediğimiz içerikleri tek kişiye özel mesaj şeklinde atabiliyoruz. Instagram Direct mesajlaşma özelliğinin güncel hâlini “Instagram Doğrudan Mesajlaşma Özelliği Güncellendibaşlığı altında yazmıştık.

Peki, Instagram Direct mesajlaşma bildirimleri nasıl kapatılır? Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Öncelikle Instagram uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Son sürümü aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Instagram Android indir:

[appbox googleplay com.instagram.android]

Instagram iOS indir:

[appbox appstore 389801252]

 

1. Öncelikle Instagram uygulamasını açın. Ana sayfada iken sağ üstte görünen Instagram Direct mesajlaşma butonuna dokunun.

2. Şimdi tüm mesajlaşmalarınızı ayrı şeritle şeklinde göreceksiniz. Burada bildirimlerini sessize almak istediğiniz sohbeti açın.

3. Sohbet açıkken sağ üstte daire içine alınmış İ harfini göreceksiniz. Buna dokunun.

instagram direct mesajlaşma-1-2-3

4. Şimdi Bildirimleri Sessize Al seçeneği çıkacak karşınıza. Buradaki butonu sağa kaydırın. Artık bu sohbete dahil olan kişilerin mesajları size bildirim şeklinde gelmeyecek.

instagram direct mesajlaşma-4-5

Uygulamada bunun için bir süre ayarlanmadığı için siz istediğiniz zaman bu ayarı eski hâline getirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil1310 YORUMLAR

  1. Iphone kullanıyorum ve bi gün önce telefonumun ağ ayarlarını sıfırladım, yanlışlıkla instagram size bildirim göndersin mi seçeneğine asla yanıtını verdim şimdi telefonuma ınstagram bildirimleri gelmiyo nasıl düzeltebilirim

  2. telefondan instgrama giriyorum ve bana her girişimde bildirim geliyor instadan . instagramın bildirimlerini nasıl kapatabiliriz ? (ama sadece msj değil )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz