Instagram DM’de mesaj varmış gibi gösteriyor ama mesaj yok! Bugün sizlere instagram’da DM kutusunda mesaj olduğunu ancak girildiğinde mesaj olmadığı hatasının nedeni ve çözümünden bahsedeceğiz. 

Tartışmasız en güzel uygulamalardan birisi olan Instagram’da DM özelliği ile arkadaşlarımızla mesajlaşıyoruz. Okunmayan mesajlar olduğunda DM üzerinde bildirim sayısını görüyoruz. Bunun anlamı ise okunmayan veya gelen mesajların olduğundan haberdar etmek diyebiliriz.

Ancak gün geliyor tüm mesajları okuduğumuz halde ve yeni bir mesaj gelmemesine rağmen 1 veya 2 şeklinde mesajınız var bildirimi DM simgesinin üstünde yer alıyor. Bizlerde bastığımızda ne okunmayan ne de yeni bir mesaj olmadığını görüyoruz.

Peki neden böyle bir hata bulunuyor?

Sizlerinde bildiği gibi instagram çok gelişmiş bir platform ve aktif kullanıcı sayısı çok fazla. Bu bakımdan sunucuların yoğunluğundan bazı veri akışlarında sıkıntılar çıkabiliyor.

Bu sorunun tek çözümü bazı mesajları silmek veya en aşağıya kadar inip en altta bulunan 3 mesajı veya daha fazlasını silmekle çözülüyor. Sizlere de bunun tek çözüm olduğunu bilerek bu işlemi uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Kaynak : Mobil1313 YORUMLAR

  1. İnstagram için destek program kullanmışsanız oradan kaynaklı olabiliyor. Mesela analyst vs gibi sizi engelleyenleri, profilinize bakanları görmek için kullanılan program kullanmışsanız orada mesajlarınız takılı kalıyor ve instagramda da mesaj varmış gibi görülüyor.Kullandığınız yardımcı programa(analyst vs) tekrar giriş yapın ve çıkın. Sorun düzelecektir.

  2. Benimde mesaj var gözüküyordu ama mesaj yoktu.
    Benimle konuşmakta şüphe duyduğum kişilerden birinini dm ‘den tıkladım mesaj için geri kapatım sorun gitti demekki birşey yazmış geri kaldırmıştı…
    Aynı şekilde kafanızda yani şüphelendiğiniz kişiler bir kaç kişinin üzerinde deneyebilirsiniz..

  3. Benim birkaç kez oldu. 2-3 gün sonra mesaj isteklerine bir mesaj geliyor. Sistem bunu mesaj var olarak gösteriyor ama içeriğini gizliyor. Şuan bende yine aynı sıkıntı var bekliyorum isteklere düşmesini

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz