Instagram’da sesli mesaj yazma özelliği nedir? Instagram’da sesli mesaj özelliği nasıl çalışır? Instagram’a kısa süre önce gelen sesli mesaj yazma özelliği direct message yani DM konuşmalarında sesli bir şekilde mikrofon yardımıyla karşıdaki kişiye sesli mesaj göndermenize olanak sağlıyor.

Instagram’ın DM’sine gelen bu özelliği daha önce klavye ayarlarında veya WhatsApp’tan aşikar olmuştuk. Instagram diğer platformlara gelen bu özelliğin kendisinde olmadığını ve talep edildiğini fark edince, taleplere daha fazla cevapsız kalamadı ve DM platformuna özelliği dahil etti.

Sesli Mesaj Gönderme artık Instagram’da!

Instagram’da sesli mesaj gönderme özelliği özelliği kullanıcılar için oldukça önemli bir özellik oluyor. Bazı durumlarda kullanıcılar ya yazmaya üşendiğinden yada, olayın çok heyecanlı ve uzun olması halinde yazamadıkları ve telefon görüşmesi yapacak müsaitliği bulunmadığından sesli mesaj gönderme özelliğini tercih etmekte.

Şimdilik bu özellik bir dakika kadar bir destek sunmakta. Bir dakikayı geçtiğiniz an otomatik kayıt durduruluyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu özelliğin bir dakikayı geçeceği bekleniyor. Bu özelliği kullanmak için uygulama mağazanızdan Instagram’ın en son sürümüne güncelleme yapmanız gerekmektedir.

Nasıl çalışır?

DM kısmına girip konuştuğunuz kişiye sesli mesaj göndermek isterseniz eğer, yazı yazma alanının yanında gördüğünüz mikrofon simgesine basarak mesaj gönderebilirsiniz. WhatsApp ile aynı şekilde çalışma sağlayan bu özelliğin tek farkı bir dakikayı geçmemesi oluyor.

Sizlerinde sesli mesaj gönderme konusunda herhangi bir sıkıntı veya sorununuz var ise, yorum kısmından bizlere ulaşıp destek alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz