Instagram doğrudan mesajlaşma özelliğine bazı yenilikler ve geliştirmeler ekliyor. Bu haberi blogundan paylaşan Instagram, doğrudan mesajlaşma özelliğinin yeni hâline ilişkin detaylar verdi.

Instagram doğrudan mesajlaşma özelliği ilk olarak 2013 yılında duyurulmuştu. Bu sayede kullanıcılar istedikleri fotoğrafları ve videoları istedikleri kişilerle ya da ufak bir grupla paylaşabiliyorlardı. Şu anda her ay 85 milyon kullanıcı Instagram doğrudan mesajlaşma özelliğini kullanarak pek çok içeriği birbiriyle paylaşıyor. Şaka videoları, aile videoları, yolculuk esnasında çekilen fotoğraflar ve diğer tüm anlar paylaşılıyor. Instagram geliştiricileri şimdi de işte bu özelliğe yönelik geliştirmeleri ve yenilikleri kullanıcılara duyuruyor.

Yeni gelen özelliklerden biri artık Instagram akışında görülen herhangi bir fotoğrafı ya da videoyu alıp bunu doğrudan mesajlaşma uygulamasıyla istenen kişiye gönderebilmek olacak. Ayrıca mesajlaşmak için kurulan küçük gruplara isim verilebilecek. Bunların yanı sıra hızlıca özçekim yapmaya yarayan hızlı kamera özelliği de yenilikler arasında yer almakta.

Instagram Doğrudan Mesajlaşma Özelliği Videosu

Instagram’da dolaşırken karşınıza çıkan bir fotoğrafı ya da videoyu biriyle paylaşmak istediğinizde şimdiye kadar hep aynı yöntemi uyguluyordunuz. @- kullanıcı adı yazarak onun içeriğe bakmasını sağlıyordunuz. Instagram buna da yeni bir çözüm getirdi. Artık Instagram’da ilgi çekici, gülünç ya da ilham veren bir içerik gördüğünüzde bununla ilgileneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını bu şekilde yazmak zorunda kalmayacaksınız. İçeriği onlara Instagram doğrudan mesajlaşma özelliğiyle gönderebileceksiniz ve doğrudan tepki alacaksınız.
instagram dogrudan mesajlaşma-1-2-3

Bir kullanıcıya herhangi bir içerik gönderdiğinizde onunla doğrudan bir sohbet açmış olacaksınız. Böylece konuşmaya buradan devam edebileceksiniz. Yeni gülümseme ifadelerini kullanabileceksiniz.

Instagram’da gizlilik ilkesi eskiden olduğu gibi devam edecek. Yani bir kullanıcının hesabı gizliyse ve paylaşımları sadece izin verdiği kullanıcılar görebiliyorsa bu kullanıcının paylaşımlarından birini arkadaşınıza gönderdiğinizde onu göremeyebilir. Gönderdiğiniz içeriği sadece paylaşan kişinin izin verdiği kişiler görebilir. Herkese açık profillerde paylaşılan içerikler ise zaten gönderdiğiniz tüm kullanıcılar tarafından görülebilecektir.

iOS ve Android 7.5 sürümü çıkmış durumda. Bazı ülkelere ve cihazlara güncelleme gelmesi zaman alabilir. Aşağıdaki bağlantılardan indirmeyi deneyin:

Instagram Android indir:

[appbox googleplay com.instagram.android]

Instagram iOS indir:

[appbox appstore 389801252]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz