Instagram dünyada hemen hemen herkesin kullandığı sosyal medya platformlarından biridir. Bu yüzden de birçok kullanıcılara hata vermketedir. BU hatalardan biridir ”ınstagram durduruldu” hatasıdır ve bu hatayla en çok android kullanıcıları karşılaşır. Peki bu hata nasıl çözülür?

Instagram durduruldu hatası çözüldü | Teknolojioku

Sizlere ilk tavsiyemiz önbelleği temizlemektir. Bunun için ayarlara girin ve işletim sistemine göre uygulamalar/app’ e girin. Uygulamalara girin ve ınstagram’ı bulun. Burada önbelleği silin. Ama bu her zaman size çözüm olmaz. Bazen uygulamalar güncel olmayınca da çalışmayabilir. Bu yüzden app store’a ya da google play’e girerek uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin değilse güncelleyin. Başka bir çözüm ise GPU’yu kapatmaktır. Bunun için öncelikle cihazınızın ayarlar bölümüne gidin ve telefon hakkında bölümüne gidin. ”MIUI” sürümü’ne bir iki kez basın. Sonrasında “telefon geliştiricisisiniz” şeklinde bir yazı ile karşılaşacaksınız. Buradan hızlı ayarlardan geliştirici blokları bölümüne gidin. Tam burada ”Bu ekranda profil GPU çözümleme katmanlarını etkinleştir” yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneği kapatın. Eğer telefonunuzun ayarlar bölümünde arama kutucuğu yer alıyorsa oraya GPU yazın ve tüm bu işlemleri kolayca halledin.

Instagram Donma Sorunu ve Çözümü

Diğer bir seçeneğimiz ise uygulama tercihlerini silmek olacaktır. Bunun için ayarlara ve uygulamaları yönet bölümüne gitmeniz gerekiyor. Açılan ekranda sağ üst köşede üç nokta yer alıyor. Burada uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğini seçin. Uygulamaları sıfırla diyerek işlemleri sonlandırın. Son olarak ise size önereceğimiz çözüm uygulamayı silip tekrar yüklemek olacaktır. Bunu yapmadan önce ayarlarda uygulamalara girip durmaya zorla deyip verileri temizlemeyi yapın. Sorun hala düzelmediyse instagram uygulamasında ayarlara giderek sorun bildirin.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz