Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, kullanıcılarını fazlasıyla önemsiyor ve güvenlik konusunda birçok önlemler almaya devam ediyor. Sadece güvenlik değil aynı zamanda kullanıcıların istediği özellikleri de uygulamaya ekliyor. Salgın nedeniyle evde kaldığımız bu dönemlerde uzakta olan sevdiklerimizi göremiyoruz. Sevdiklerimizi göremediğimiz için görüntülü görüşme gerçekleştirerek özlem giderebiliyoruz.

Instagram görüntülü görüşmede arayabileceğiniz kullanıcı sayısını arttırarak daha fazla kişi ile sohbet etmenizi sağlayacak. WhatsApp uygulaması görüntülü konuşmada en fazla 4 kişiyi ekleyebiliyor. Instagram uygulaması ise en fazla 8 kişi ile görüşmeyi sağlıyor. 8 kişi aynı anda görüntülü konuşabiliyorsunuz ve 8 kişiden sonra aramaya katılmak istendiğinde karşınıza ‘Maksimum kişi sayısına ulaşıldı’ şeklinde bir uyarı çıkıyor. 8 kişiden daha fazla kişi ile görüşmeme yapamamanız moralinizi bozabilir.

Instagram kullanıcılarını düşündü ve en fazla 8 kişi ile arama yapabileceğiniz özelliğe daha da fazla kişi eklemeniz için güncelleme sunacak. Görüşme sırasında sınırlı kalmayıp 8 kişi yerine 50 kişi olarak görüşmeyi gerçekleştirebileceksiniz. Yeni özellik hakkında bir video yayınlandı ve görüntülü görüşmeleriniz artık 50 kişiye kadar olabilecek. 50 kişiye kadar görüntülü konuşma özelliği Instagram kullanıcılarını fazlasıyla sevindirdi. Ancak görüntülü görüşme özelliğini kullanabilmeniz için telefonda Messenger’ın kurulu olması gerekiyor. Bu özelliğin güncelleme ile ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi bulunmamaktadır. Instagram uygulamasına gelecek olan bu özellik hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz