Hemen hemen herkesin kullandığı popüler uygulama olan instagram, her geçen gün güncellemeleriyle ve özellikleriyle kendini bir adım daha öne taşıyor. Kullanıcıların bu özellikler arasında en çok sevdiği şey ise, instagram hikâyeler kısmıdır. Biz size bu yazımızda instagram’a nasıl hikâye eklenir, hikâyeler nasıl gizlenir ve nasıl indirilir sorularını cevaplayacağız.

ınstagram hikaye ile ilgili görsel sonucu

Instagram Hikâye Nasıl Eklenir?
Instagram’a hikâye eklemek için üç farklı seçeneğiniz vardır. İlk olarak hikâye butonuna basarak hikâye oluşturabilirsiniz. Instagram’a girdiğinizde sağ üst köşedeki arti simgesine basın ve çıkan seçeneklerden hikâye olana basın. Eğer hikâyeniz belirli bir kitleye hitap ediyorsa yakın arkadaşlar listesine istediğiniz kişileri ekleyip oraya hikâyenizi atabilirsiniz. Son olarakta hikâyenizi sadece bir ya da birkaç kişiye göndermek istiyorsanız ‘gönder’ butonuna basarak arkadaşlarınızı seçebilirsiniz.

Instagram Hikâye Gizleme
Instagram’a atacağınız hikâyelerinizin görmesini istemediğiniz birileri var ise hikâyenizi gizleyebilirsiniz. Bunu iki şekilde yaparsınız. İlk olarak yukarıda bahsettiğimiz yakın arkadaşlar özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. İkinci olarak ise instagram’a giriş yapıp ayarlara girip oradanda gizliliğe tıklayarak hikâye bölümüne girin ve gizlemek istediğiniz kişileri gizleyin.

Instagram Hikâye İndirme
Instagram’da kendi oluşturduğunuz hikâyeyi indirmek için, hikâyenizi oluşturduktan sonra üst kısımda indirme simgesine basarak hikâyenizi indirebilirsiniz. Ayrıca hikâye kontrollerinden kaydetme bölümünde bulunan film rulosuna kaydet seçeneğinden hikâyenizi kaydedebilirsiniz. Diğer kullanıcıların hikâyesini indirmek için ekran fotoğrafı alabilir ya da üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz