Bu yazımızda sizlere popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da paylaştığınız hikayeleri nasıl gizleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan bir özellikte hikayelerinizi kimlerin izleyebileceğini belirlemektir. İstediğiniz kişiler hikayelerinizi görür istemediğiniz kişilerde hikayelerinizi görmez.

Instagram uygulaması üzerinden 3 ayrı hikaye gizleme alanı bulunmaktadır. Bunların ilkinden bahsedelim. İlk olarak cihazınızda Instagram uygulamasını açın. Daha sonra ana ekranın en alt, en sağ köşesinde yer alan profile girin. Sağ üst köşede bulunan (≡) işaretine tıklayın. Ardından ayarlar sekmesine geçiş yapın. Karşınıza çıkan alandan Gizlilik sayfasına tıklayın. Açılan sayfada hikaye alanını göreceksiniz.

Hikaye kısmına tıkladıktan sonra ilk başlık ‘Hikayeyi Gizle‘ olarak görünecektir. Hikaye gizleme işlemini ilk kez gerçekleştiriyorsanız orada 0 kişi yazdığını görürsünüz. 0 kişiye tıklayın ve arkadaş listenizden hikayenizi izlemesini istemediğiniz kişileri seçerek kişilerin sağ tarafında olan çemberi işaretleyin. Bu adımlar sayesinde Instagram hikayelerinizi seçtiğiniz kişilere gizlemiş olursunuz. Başka bir basit yöntem ise Instagram’da hikaye alanına geçiş yapın. Kamera açıldığında sol en üstte ayarlar işaretini göreceksiniz. Ayarlar işaretine tıklayarak hikayeyi gizle alanı üzerinden kişileri seçebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz