Sosyal medya artık sadece internet alemine değil ülkenin gündemine de etki ediyor. Yazılı ve görsel medyanın etkisi kadar önemli bir güç haline gelmeye başlayan platformlar üzerinden çeşitli paylaşımlar, eş zamanlı gönderiler yapılarak istenilen olaylar, durumlar ve bilgiler herkesin ilgisini çekecek biçimde yapılandırılabiliyor. Kullanıcıların bizzat yön verdiği oluşumlar sayesinde sadece Türkiye’de değil dünya ölçeğinde gündeme el atılıyor. Sanat, bilim gibi konular dışında siyasi ve sosyal olaylar da çokça yer bularak farkındalık yaratılıyor. Keza spor müsabakalarının olduğu günlerde de taraftarların, fanatiklerin fazlaca paylaşımda bulunduğunu söylemeliyiz. Dolayısıyla insanların da birer sivil birey olarak topraklarında, coğrafyalarında yaşananlara karşı nasıl tepki ve görüş ortaya koyabileceklerini anlatan şeyin karşılığıdır sosyal medya. Buralardan etkileşim halinde bulunarak organize olan grupların dışında çeşitli stratejilerle kitle hedefleyen kurumlar da var. Satış yapmanın dışında birçok bilgiyi ve markayı empoze etme amacıyla kullanılmakta. Kısacası her türlü interaktif aktivitenin yapılabildiği, son dönemlerde de ticari amaçla bulunuabilen bir yapıdan söz etmekteyiz. Sosyal ağ adını verdiğimiz siteler de kendi bünyelerince kişilere olanaklar tanıyıp kitlelerini konsolide ederken pazar paylarını arttırmak adına yeni kişileri aralarına alma çabasındalar. Bu nedenle de durmaksızın yapılan geliştirme çalışmaları öne çıkmakta. Benzer yapılardan tutulan özellikleri dahi sistemlerine entegre etmeye başladılar. Örneğin Snapchat ile sevilen story yani hikaye artık Instagram üzerinde de yapılıyor. Peki Instagram hikayeleri storyleri nasıl indiriliyor? Yönetilten söz konusu yöndeki sorunun cevabını da yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram, benzer platformlara nazaran insanlara görsel odaklı paylaşım olanağı tanıyor. Facebook, Twitter veya diğer sitelerde de fotoğraf, video vesaire paylaşabilirken buradaki tasarım, dizayn, sistem her şey bunun üzerine kurulu. Böylece belirli kitlenin yoğunluk gösterdiğini söyleyebiliriz. Türkiye’deki genç nesilin de ekseriyetle zaman geçirdiği ağda aynı zamanda direkt mesajla da kullanıcılar arası iletişim kurulabildiğinden birçok arkadaşlığın geliştiğini söylemek de yanlış olmaz. Zaman içerisinde adı sıkça duyulunca siteden çok ABD merkezli dev bir şirkete dönüşen Facebook, önemli bir meblağ ödeyerek platformu kanatları altına aldı. Kendi geliştirici ekibini de buraya taşıyarak yenilikleri hızlandırdı. Artık Periscope’dan taklit edilmiş canlı yayın metoduyla arkadaşlarınıza, sizi takip edenlere canlı yayınlardan seslenebilirken yine Snap’teki hikaye özelliğini de deneyebiliyorsunuz. 24 saat boyunca görülebilen ve sonrasında silinen paylaşımda efektler, muhtelif fonksiyonlar da bulunuyor. Instagram hikayeleri de ilgi görmesine rağmen son günlerden nasıl indirilir tarzında şeyler duymaya başladık.

Instagram Hikayeleri İndirme

Üçüncü parti programlar önce bilgisayarlarda şimdi de mobil cihazlarda işimizi görüyor. Artık uygulama adını alırlarken özellikle Andrid işletim sisteminde işimizi kolaylaştırıyor. Peki Instagram hikaye indirme noktasında hizmet verecek nasıl çözümler var?

story-saves-for-instagram

Story Saver for Instagram adıyla Google Play Store’da ücretsiz şekilde sizleri bekleyen yazılımı indirerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazılımı kurduysanız hesabınızla girip listelenen story Instagram hikayeler için Save ifadesine tıklayabilirsiniz.

[appbox googleplay io.yoba.storysaverforinsta]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz