Tüm dünyanın kullanmış olduğu Instagram platformuna yeni bir özellik daha geldi. Hikaye paylaşımları için gelen özelliği merak ediyor musunuz? İşte detaylar…

Instagram‘da hikaye özelliğine bir yeni özellik daha. Şarkı paylaşan kişiler için şarkı sözü ekleme özelliği geldi. Ancak bu özelliği kullanmanız için şarkının sözleri platformun sunucularında olması gerekiyor.

Hikayenizde şarkı sözleri olacak!

Şarkı sözleri ise hikayelerde nasıl görünecek diye sorabilirsiniz. Farklı yazı tipi ve tasarımlar ile zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Bunla beraber şarkının bir kısmını seçebilirsiniz. Bu seçim yapılan kısımdaki şarkı sözlerini arkadaşlarınız hikayenize bakınca görebilir. Diğer kullanıcılar ise sanatçı adına dokunduğunda şarkının tamamı ve diğer bilgileri görebilecekler.

Ancak bu özelliğin sadece Facebook‘un müzik kütüphanesinde yer aldığı bölgelerde aktif olarak kullanılıyor. Bu özelliğin Facebook’un müzik içerisinde kendi hizmetleri arasında daha fazla erişim sunacağı tahmin ediliyor. Şirketin geçtiğimiz Haziran ayında hikayelere etiket ve lisanslı müzik ekleme özelliğini test ettiğini duyurmuştuk. Ayrıca Shazam ile yapılan ortaklık ile beraber bu çatı daha fazla büyümüştü.

Peki siz bu özellik hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz