Her geçen gün yeni kullanıcılarla tanışan instagram son dönemlerin en gözde ve popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Bu uygulamanın en güzel ve keyifli yanı ise hikâyelerdir. Peki bu hikâyelere birden fazla metin nasıl eklenir?

insta hikaye ile ilgili görsel sonucu

Instagram Hikâyesinde Metinler
-Instagrama girin.
-Hikâyelere girin.
-Paylaşmak için bir fotoğraf veya video seçin.
-Sağ üst köşedeki “Aa” simgesine dokunun.
-Birşeyler yazın.
-Bittiğinde, metinden çıkmak için ekranda herhangi bir yere dokunun.
Birden fazla yazı yazmak istiyorsanız. metinden çıktıktan sonra tekrar aynı adımları uygulayın.

insta hikaye ile ilgili görsel sonucu

Hikayeye metini yazdıktan sonra sağa sola taşıyabilir, yazıya tıklayarak aşağıda beliren yazı tiplerini seçebilir, metni farklı renklere dönüştürebilir ve vurgulayabilirsiniz. Ve metninizi yazdıktan sonra yazıya basılı tutarak videonuza sabitleyebilirsiniz.
Daha iyi hikayeler yaratmak için Canva, InShot, Over, Unfold ve diğer benzer uygulamaları kullanabilirsiniz. Seçeneklerde bulunan GIF’leri seçebilirsiniz. Yazınızı aynı yazı olarak yazarak farklı renklerde tekrar yazıp üst üste getirip 3 boyutlu metinler yapabilirsiniz. Eğer isterseniz, üçüncü taraf uygulamaları kullanarak yeni yazı tipleri ekleyebilirsiniz. Eğer renk bloğu eklemek istiyorsanız o zaman üst kısımda yer alan kalem simgesine dokunun daha sonra kalem tipini ve rengini seçin. Hikayenizde harikalar yaratmaya başlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz