Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram uygulamasında gün geçtikçe kullanıcı sayısı artıyor ve durum bu şekilde ilerleyince Instagram tarafından da güncellemeler ile farklı özellikler getiriliyor. SnapChat uygulamasında olan hikâye özelliğini daha sonra Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta aldı.

Hikaye özelliği sayesinde paylaşımda bulunabiliyoruz ve bu paylaşımımız 24 saat sonra siliniyor. Ancak paylaşımının silinmesini istemeyen kişiler de atmış olduğu hikayesini öne çıkararak profiline sabitlemiş olur. Bu yazımızda ise Instagram uygulamasında hikaye kısmında yer alan müzik ekleme işleminden bahsedeceğiz.

  • Hikayenize müzik ekleme işlemini gerçekleştirmek için, hikaye alanını açıp atacağınız fotoğraf ya da videoyu seçip daha sonra çıkartmalar alanına basmanız gerekiyor.
  • Çıkartmalar bölümünde yer alan Müzik seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımlar sayesinde karşınıza birçok müzik çıkacaktır. Kütüphane alanından istediğiniz tarzda olan müzikleri seçebilirsiniz. Eğer seçmek istediğiniz bir müzik varsa bunu dinleyip daha sonra da resim ya da videonuz üzerinden müziğin düzenlemesini de yapabilirsiniz.

Şu an için bazı iOS uygulamalarında yer alan bu özellik yavaş yavaş tüm işletim sistemlerinde bulunacaktır. Ne zaman yayılacağı konusunda bir fikrimiz olmadığı için bu süreçte biraz beklemeniz gerekebilir. Üst kısımda belirttiğimiz gibi bir süre sonra bu özellik güncelleme ile size de gelecek. Güncellemenin size gelmesi ile beraber hikaye paylaşımında bulunduğunuz zaman hem müziğin keyfine varabileceksiniz hem de bu keyfi arkadaşlarınıza da yaşatabileceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz