Akıllı telefonların günlük yaşam içinde artık bir ihtiyaç haline gelmesinden sonra bu cihazlar için geliştirilen uygulamaların sayısı da bir hayli arttı. Artık günlük her işlem için neredeyse bir uygulama bulunuyor. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenlerin tercihi olan Instagram, kullanıcının akıllı telefonu ile adeta bir fotoğrafçı olmasını sağlıyor. Bu sayede insanla diledikleri anı ölümsüzleştirebiliyor.

Instagram için yeni bir uygulama geliştirildi ve bu uygulama pek çok kullanıcıyı sevindirecek cinsten. Önceden kaliteli fotoğraflar çekebilen fotoğrafçılar yaratan Instagram, şimdi de yönetmen yaratıyor. Ayrı bir uygulama olarak gelen Instagram Hyperlapse, time-lapse yani zaman geçişli videoların hazırlanma işlemini kolayca hallediyor.

Farklı anlarda çekilen fotoğraflar normalde arka arkaya eklenerek zamanın hızlı geçişini sahneleyen time-lapse videolarına dönüşüyordu. Ancak Instagram Hyperlapse videoları, kameranın hareketliliğini de yanına alarak dinamik bir görüntü alabiliyor. Yolda yürürken ya da seyir halindeyken çekilen görüntüler arka arkaya ekleniyor. Ayrıca bu işlemler son kullanıcıların fazlası ile zamanın alıyor.

instagram hyperlapse

Instagram Hyperlapse Uygulamasının Farkı Ne?

Instagram Hyperlapse uygulamasının özelliği ise çekilen bir videonun farklı anlarını farklı hızlarla yapabilmesi. Toplam video süresi 45 saniye olan uygulama, bu videonun herhangi bir yerindeki hızı 12 kat kadar arttırabiliyor. Uygulama bu uzun işlem sürecini dakikalara indirerek kullanıcıların rahatlıkla video çekme ve düzenleme işlemlerini yapabilmesini sağlıyor. Ayrıca Instagram Hyperlapse uygulamasından fotoğraf çekmeyi seven kişilerin de yararlanması bekleniyor.

Instagram Hyperlapse uygulamasının şuan için sadece iOS versiyonu mevcut. Bu versiyon da yakın zamanda App Store’dan indirilebilecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz