Teknoloji dünyasının en gözde cihazlarından olan akıllı telefonların bu kadar ilgi görmesi sektördeki üretici liderleri ve yazılım liderlerinin de dikkatlerini bu yönde toplamasına olanak sağlıyor. Üretilen her cihaz yeni özelliklerle beraber hayatımıza girerken var olan cihazlar için de yeni uygulamalar, güncellemeler geliştiriliyor.

İletişimden çok daha fazlası olan akıllı telefonlarda çeşitli sohbet uygulamaları ile bağlantı kurulabiliyor, arkadaşlarınızla, aile bireylerinizle sohbet edebiliyorsunuz. Özellikle son dönemlerde akıllı telefon sahiplerinin ilgisini çeken sohbet uygulaması Snapchat, pek çok kişi tarafından kullanılıyor. İnsanların bu ilgisini dikkate alan yazılım şirketleri Snapchat tarzında bir uygulama geliştirmenin peşinde.

Snapchat‘in oldukça popüler olması ile ve dünya tarafından fazlası ile ilgi görmesi bir çok firmanın gözlerini bu uygulamaya dikmesine neden oldu. Hatta bu firmalardan bazıları satın almaya dahi kalkıştı ancak girişimleri olumsuz olarak sonuçlandı. Bu firmalardan biri olan sosyal medya devi Facebook, Slingshot isminde bir uygulama geliştirerek Snapchat’e rakip olmak istedi ancak istediğini bulamadı.

Snapchat ile sohbetlerinize ve mesajlaşmanıza yeni bir soluk getireceksiniz. Bu uygulama sayesinde birlikte okunduktan kısa bir süre sonra kendisini imha eden ömrü kısa mesajlar gönderebiliyorsunuz. Kısa süre içerisinde özellikleri ile fazlasıyla sevilen ve ilgi gören uygulama için Facebook şirketi, satın alma işlemini gerçekleştiremeyip çıkardığı uygulama ile de istediğini alamayınca yeni bir girişimde daha bulundu.

Facebook, bünyesine kattığı Instagram için Bolt uygulamasını yayınladı. Yapısı itibariyle Snapchat’ten esinlenmiş olan uygulamada fotoğraf ve video paylaşımı yapılmak amaçlanıyor. Selefi gibi çekilen fotoğraf ve videolar tek tıkla karşı tarafa gönderebilecek.

instagram bolt uygulamasi

Instagram Bolt Uygulamasının Özellikleri

Geliştirilen yeni uygulama Bolt ile birlikte fotoğraflarınızı ve videolarınızı tek dokunuşla çekip dokunmayı bıraktıktan sonra karşı tarafa gönderebilirsiniz. Gönderilen içerikler her zaman düzenlenmiş bir şekilde gönderilir. Telefonda gezini yaparken size gönderilen içeriklere kolaylıkla cevap verebilir ve fotoğraf, videoalra rahatlıkla alt metin girebilirsiniz. WhatsApp gibi direkt telefon numaranız ile kaydolabilirsiniz. Bolt uygulaması şuan için Türkiye’de yayınlanmadı ancak ilerleyen günlerde App Store‘da ve Google Play Store‘da ücretsiz olarak kullanıcılarını bekliyor olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz