Instagram ile WhatsApp’ın sahibi olduğu Facebook artık adından daha fazla bahsettirmek için yeni adımlar atmaya karar verdi. Uygulamalar bundan böyle WhatsApp forum Facebook ile Instagram from Facebook olarak isimlendirileceği duyuruldu.

Yılların sosyal platformu olan Facebook, WhatsApp ile Instagram’ı satın almış ve sosyal pazarda çok iyi yerlere gelmişti. Ancak geçtiğimiz zamanlarda veri ihlallerinden dolayı Facebook ismini kötülemiş ve zor günler geçirmişti. Şimdi ise kendi adını alt uygulamalarına vererek, adını ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Uygulama isimleri aynı, mağazada değişiyor!

from facebook” etiketini sadece Google Play ile App Store gibi mağazalarda göreceksiniz. Uygulamayı kurduktan sonra, ana ekranınız ile uygulama içerisinde tek isim olarak WhatsApp yada Instagram görünecek.

Konu hakkında bir açıklama yapan Facebook yetkilisi; Facebook’un bünyesi altında olan ürünler ve hizmetler hakkında daha net olmak istediklerini söyledi. Bu adımın ise tekrardan markalaşma konusunda gerekli olduğu dile getirildi. Ek olarak bu güncellemenin ne zaman geleceği ise belli değil.

Bu adımın herkes için ne kadar doğru olduğu ise tartışılabilir bir konu. Son zamanlarda sürekli yaşanmış veri ihlalleri Facebook ismini çok fazla lekelemişti. Yeni hamlenin gücünü ilerleyen zamanda göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz