Instagram kullanıcılarının sosyal medya uygulamasında vakit geçirirken bazı hatalarla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz. Ancak en fazla dikkat çeken ve kullanıcıların canını sıkan hata “instagram işlem engelledi sorunu” oluyor. Özellikle bu hata çok fazla beğeni veya paylaşım yapan kişilerin önüne çıkmaktadır. Bazen ise engelleme süresi geçse bile bu hata devam edebiliyor. Peki bu hatayı nasıl çözebiliriz?

Instagram hesabını çok fazla aktif kullanıyorsanız ve daima paylaşım yapıyorsanız sizlerde bu engelle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hatanın sebebi ise Instagram‘ın sizlere hesabınız şüpheli durumda olduğunu göstermek oluyor. Sistem algoritmasının ise bu hesapları incelemesi yani robot veya bot olup olmadığını anlamak adına kısa süreliğine bir engel koyuyor. Yinede bu durumlar olmamasına rağmen bu hatayla karşılaşan kullanıcıların da olduğu bir gerçek.

Bu durumlardan hiçbirini barındırmamanıza rağmen aktif kullanmasanız ile bu hatayla karşılaşıp engel yiyorsanız. Unutmayın ki Instagram bir insan değil, bir algoritmala bu sistem yürütüldüğü için sizleride bot olarak algılayabilir.

İşlem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu hata mesajını alıyorsanız eğer bu sorunun çözümü ve en kesin olan yöntemi budur. İşlem yaklaşık 2 saat kadar sürmekte. Ancak çözümün işe yaradığını belirtelim. Sağ üst kısımda üç noktaya tıklayın ve hata bildir penceresine tıklayın. Hatta o hata mesajı geldiğinde de bildir butonuna dokunarak ta aynı sayfaya ulaşabilirsiniz. Sorunu bildirdiğiniz takdirde iki saat içerisinde Instagram tarafından sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Bu Hatayı Almak İstemiyorsanız eğer, şu yolları deneyin;

  • Sosyal medya hesaplarınızı Instagram hesabınıza bağlayın. Bu sizin gerçek kullanıcı olduğunuzu algoritmaya tanıtacaktır.
  • Kısa süre içerisinde çok fazla beğeni ve paylaşım, takip yapmayın.
  • Hesabınızı mümkün ise tek cihaz üzerinden sadece kullanın.
  • Takipçi kasmak için hızlı hızlı takip etmeyin. (en dikkat çeken nokta budur)
  • Sürekli kullanıcı adı değişikliği ve isim değişikliği yapmayın.
  • Telefon veya e-postanızı sürekli değiştirmeyin.

Bu işlemleri uyguladığınzı taktirde ileride sizin karşınıza böyle bir hata çıkmayacaktır. İşlem engellendi hatasının çözümünü yukarıda sizlere anlattık, ek olarak ise bu yöntemleri uygulamanız halinde sorununuz kalmayacaktır.

Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

  1. Bunların hiç biri doğru değil benim 7 gündür işlem engellendi hala aynı düzelmedi sorun da bildirdim çıkışta yaptım uygulamayı silip geri yükledim hala aynı değişen hiç bişey yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz